+90 850 333 8870 info@micemudo.com
+90 850 333 8870 info@micemudo.com

Costa Favolosa ile Norveç Fiyordları

0
Fiyat
999 €
Fiyat
999 €
İsim Soyisim*
E-Posta*
Telefon*
Mesajınız*
* Hizmet Şartları ve Gizlilik Bildirimini kabul ediyorum.
Lütfen bir sonraki adıma geçmeden önce tüm şartları ve koşulları kabul edin
Favorilere Kaydet

İstek listesine öğe eklemek bir hesap gereklidir.

4267
7 Gece 8 Gün
Tur Detayları

COSTA FAVOLOSA ile

NORVEÇ FİYORTLARI

7 Gece 8 Gün

Uçuş Bilgileri

İstanbul Havalimanı

Türk Havayolları

TK1781 11:45 IST-CPH 14:05

TK1782 15:00 CPH-IST 19:10

Türk Havayolları

Kopenhag Havalimanı

Konaklama Bilgileri

COSTA FAVOLOSA

Fiyata Dahil Olan Hizmetler ✔

 • Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
 • Alan-Otel-Alan Transferi
 • Costa Favolosa Tam Pansiyon Konaklama
 • Panaromik Şehir Turu
 • Türkçe Lokal Rehberlik

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler ✘

 • Yurtdışı Çıkış Harcı 15 ₺
 • Seyahat Sigortası 15 €
 • Ekstra Turlar
 • Tüm Kişisel Harcamalar
 • Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Kişisel Rehberlik / Asistanlık

COSTA FAVOLOSA ile NORVEÇ FİYORTLARI

 

TUR ROTASI

TARİH

LİMAN

ÜLKE

VARIŞ

KALKIŞ

1.GÜN

Kopenhag

DANİMARKA

17:30

2.GÜN

Denizde Seyir

3.GÜN

Hellesylt

NORVEÇ

08:00

09:00

3.GÜN

Geiranger

NORVEÇ

11:00

18:00

4.GÜN

Bergen

NORVEÇ

08:00

18:00

5.GÜN

Stavanger

NORVEÇ

08:00

17:00

6.GÜN

Göteborg

İSVEÇ

10:00

17:00

7.GÜN

Warnemünde

ALMANYA

08:00

19:00

8.GÜN

Kopenhag

DANİMARKA

08:30

 

FİYAT LİSTESİ

KATEGORİ

13.07

 

İÇ KABİN

999€

 

TEK KİŞİ FARKI

SORUNUZ

 

H.LİMANI VE LİMAN VERGİLERİ

420€

 

FİYATLAR 2 KİŞİLİK KABİNLERDE KİŞİ BAŞI FİYATLARDIR

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

      Türk Hava Yolları ile İstanbul (ATATÜRK Hava Limanı) – Kopenhag – İstanbul (ATATÜRK Hava Limanı) ekonomi sınıfı uçuşlar.

      Kişi sayısına bakılmaksızın Türkçe rehberlik hizmeti.

      Havalimanı ve liman vergileri. (420 €)

      Havalimanı – Liman – Havalimanı transferler.

      Tercih edilen kategoride tur süresince konaklama.

      Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.

      Gemideki eğlence ve şovlar.

      Fitness & Spor salonu kullanımı.

    Seyahat sağlık sigortası. 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. (Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortrası olduğundan iptali mümkün değildir.)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

      Servis ücretleri. Günlük kişi başı 10€ gemide ödenir. Zorunludur.

      Seyahat sağlık sigortası. 15€. 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır.

      İptali kapsayan seyahat sağlık sigortası. 25€. 70 yaş ve üzeri %100 sürprim uygulanır.

      Sağlık hizmetleri. / Kara turları. / Kişisel Harcamalar.

      Gemideki tüm içecekler.

      İç hat bağlantı uçuşları.

      Gerekli vize ücreti.

    Yurtdışı çıkış harcı.

GEMİDE İNTERNET KULLANIMI

Costa Cruise gemilerinde günlük 8€ karşılığında (14.02.2018 Tarihi İtibari ile) sosyal medya internet paketi alabilirsiniz. Facebook, İnstagram, Twitter, Whatsapp kullanımını bu paket ile sağlayabilirsiniz.

İPTAL İADE ŞARTLARI

Rezervasyon itibari ile; 180 gün kalaya kadar kişi başı 150€ / 179-120 gün %20 / 119-90 gün %25 / 89-60 gün %30

/ 59-45 gün %50 / 44-30 gün %60 / 29-20 Gün %85 / 19-10 Gün %95 / 9 günden az %100

UÇUŞ BİLGİLERİ

TK1781 IST CPH 11:45 – 14:05

TK1782 CPH IST 15:00 – 19:10

 

 

COSTA FAVOLOSA EXTRA KARA TURLARI

 

 

HELLESYLT/GEİRANGER: HORNONGDAL GÖLÜ & DALSNİBBA MİLLİ PARKI

Gemimiz sabah saat 09:00’da Geiranger limanına yanaşıyor. Dileyen misafirlerimiz ile Geiranger/Hellesylt turumuzu gerçekleştireceğiz. Muhteşem güzellikte doğa, şelale ve fjort manzaralarının eşlik edeceği turumuz sabah erken saatlerde Hellesylt’den başlıyor. Avrupa’nın en derin dağ gölü olan Horningdal ve harika güzellikte dağ köyleri ve buzul gölleri eşliğinde Geiranger Fjordu’na yaklaşıyoruz. UNESCO Dünya Doğal Koruma Mirası kapsamında olan ve zirvesi yaklaşık 1500 metre yükseklikte olan Dalsnibba Milli Parkına yolculuk ediyoruz. Zirveye ulaştığımızda hava şartları elverişli olduğu taktirde eşsiz güzellikteki mazaranın tadını çıkarıyoruz. Ardından dünyaca ünlü Kartal Yolu yamacından tırmanıp bambaşka bir manzaraya seyahat ediyor, Geiranger fiyordunun başka güzelliklerine tanık oluyor ve fiyorttaki yamacın öte tarafındaki dağ gölüne bir fotoğraf ziyareti gerçekleştiriyoruz. Geiranger’de bizi bekleyen gemimizde gezi sona eriyor.

TUR SÜRESİ YAKLAŞIK: 7 SAAT     |   YETİŞKİN: 130€     |     ÇOCUK: 80€

 

 

BERGEN: BERGEN ŞEHİR TURU & FÜNİKÜLER İLE FLOIEN TEPESİ

Norveç’in Oslo’dan sonra 2. Büyük şehri olan Bergen, olağanüstü güzellikte manzaralar sunan şelaleleri, doğası, küçük köyleri ve fiyordları ile Norveç’in en çok ziyaret edilen şehri ve bölgesi. Turumuz Bergen’de füniküler ile Floyen tepesinde 320 metre yukarıya, seyir terasına çıkarak başlıyor. Kuzey denizini ve Bergen’i panaromik olarak gördükten sonra, yine funicular işe aşağı inip, otobüsle şehir dışına doğru ilerliyoruz. Manazarali ve sulak yol guzergahinin devaminda Bjornafjorden fyordunun  Bjorkheim  yolu uzerinden  halk arasinda “Gelin Duvagi Selasi” diye bilinen ‘’Fossen Bratte‘’ noktasinda kisa bir mola veriyoruz. Sonrasinda  Bergen halkının sıkça hava almaya ve spor yapmaya geldiği Kvamskogen platosuna ulaşıyoruz ve Norvecin  en muhtesem selaleri arasinda gosterilen  Stendhal Şelalesinde  yaklasik bir saat mola veriyoruz. Bu mola esnasinda selalenin arka kismina  vadi ve selale  manzarasi için  hafif bir rampadan 10 dakika yurumemiz gerekiyor. Molamizin ardindan  vadi boyunda Norveç in bir baska ünlü fyortu olan Handangerfjord’a  variyoruz.  Bergen’e dönüşümüzün ardından vaktimiz elverdiği sürece ünlü balık pazarında dev yengeç bacağı, balina eti, somon, ringa  baliklarinda  tatma imkani ve alışveriş molası sırasında Norveç tarihinin gecmisdeki onemli ticari  birligine ait unlu “’ Hansa evleri ‘’ nide  görebileceksiniz.

TUR SÜRESİ YAKLAŞIK: 5 SAAT     |   YETİŞKİN: 85€     |     ÇOCUK: 55€

 

 

 

 

 

 

STAVANGER: LYSEFJORD TEKNE TURU & STAVANGER YÜRÜYÜŞ TURU

Gemimiz sabah saat 07:00’da Stavanger limanına yanaşıyor. Stavanger limanına yanaştığımızda, bölgenin en meşhur fiyordunu ve bu coğrafyayı daha iyi görebilmek için, bizi bekleyen ve yaklaşık 3 saat sürecek, 42 km’lik Lysefjord’un derinliklerine yapacağımız tekne gezimize başlayacağız Norveç’in en çok gezilen ve en güzel yerlerinden biridir. Lysefjord’un en çarpıcı noktası olan denizden 600 metre yükseğe uzanan Pulpit Rock adlı monoblok granit kayayı görüyoruz. Biz bu kayayı aşağıdan, deniz seviyesinden, teknemizden görüyoruz. Her ne kadar kayanın üç bir yanında gözle görülebilen büyük çatlaklardan, kayalar, her an denize düşme görüntüsü verse de bu olayın meydana gelmesi için herhalde binlerce yıl daha geçmesi gerekiyo. Daha sonra yüksek fiyort’tan denize dökülen muhteşem bir şelalede fotoğraf molası verip, rehberimizin ikram edeceği temiz şelale suyunu içme fırsatınız olacak. Keyifli deniz yolculuğumuz boyunca şamsımız yaver giderse sürpriz hayvanlar bizlere eşlik edecek. Muhteşem güzellikte fiyord manzarası eşliğinde Stavanger’e geri dönüyoruz. Teknemizden indikten sonra Stavanger şehrinde serbest zaman ve yürüyüşten sonrasında gemimize geri dönüyoruz.

TUR SÜRESİ YAKLAŞIK: 4 SAAT     |   YETİŞKİN: 90€     |     ÇOCUK: 75€

 

 

GÖTEBORG – GÖTEBORG ŞEHİR TURU VE KANAL TURU

İsvec’in ikinci ve İskandinavya’nın dördüncü büyük şehri olan Göteborg, şehir merkezinde 485.000, metropolitan bölgesinde ise yaklaşık 820.000 nufusa sahip olup Stokholm’den sonra İsveç’in ikinci buyuk şehridir. Burada arzu edenler rehberimizin düzenleyeceği ekstra “ Göteborg Şehir turu & Kanal Turu“na katılabilirler. Şehri gezmeye tarih boyunca şehirdeki kanallara yakınlığı ile ticari bir merkez olmuş Gustav Adolf Meydanı ile başlıyoruz, devamında eskiden gemi inşaa edilen ve bakım yapılan Klippan bölgesini ziyaret edeceğiz. Göteborg Botanik Bahçesi, Havacılık Müzesini, Göteborg Güzel Sanatlar Müzesini, Şehir Müzesini, Masthugget Kilisesini, Carl Milles tarafından yapılan Poseidon heykeli ve Opera Binasını goreceğiz. Şehir turumuzun ardından Kanal turumuza başlamak üzere bizi bekleyen Paddan adı verilen botlara doğru hareket ediyoruz. Eski tersaneleri, Denizcilik Müzesini  ve balıkçı limanını geçerek 17. yüzyıldan kalma kanallar arasında gezimizi sürdüreceğiz.

TUR SÜRESİ YAKLAŞIK:5 SAAT     |   YETİŞKİN: 60€     |     ÇOCUK: 45€

 

 

WARNEMÜNDE: LÜBECK & ROSTOK & WARNEMÜNDE

Lübeck UNESCO – Dünya Mirası olarak koruma altına alınan, Hansa’nın kraliçesi, 1143 yılında ilk “Baltık Denizi kıyısındaki ilk Batılı şehir“ olarak kurulan ve Baltık Denizi bölgesindeki tüm Hansa şehirleri için parlak bir örnek haline gelen bu şehri tanıma imaknı.  14. yüzyılda tamamlanan Gotik üsluptaki Marienkirche (Meryem Ana Kilisesi), yapımına 1173’te III. Heinrich döneminde başlanan romanesk katedral ile gotik ve Rönesans üsluplarının karışımı bir üslupta inşa edilen görkemli Belediye Binası (Rathaus) yer alıyor. Kuleli Kale Kapısı (Burgtor-1444) ve Holsten Kapısı (Holstentor-1477), kentin ortaçağ surlarının kalıntılarıdır. Lübcek turu sonrası Rostok’a hareket. Warnow Nehri kıyısında 11. yüzyılda kurulan Rostock Almanyanın Baltık Denizi kıyısındaki ikinci önemli limanıdır. 14. yüzyılda katıldığı Hansa Birliği dönemindeki yapılaşması günümüze dek çok iyi korunmuştur İkinci Dünya Savaşı sonrası Doğu Alman sınırlarında kalan şehir, 1990 sonrası Batı ile birleşmiştir. Rostock’daki panoramik gezimizde Dunyanın en eski ilim ve bilim merkezlerinde biri olan Rostock Üniversitesi, Hansa dönemi yapıları, Nikolai Kilisesi, Belediye Sarayı, Alexandrien Yolu, 13 yüzyıl tas kapsı ”Kuhtor” göreceğimiz yerler arasında.  Serbest zamanınızı Köpeliner Caddesindeki mağzalar arasında geçirebilirsiniz. . Dönüşte Warnemünde’de vaktimiz ile orantılı olarak panaromik bir tur yapacağız.

TUR SÜRESİ YAKLAŞIK: 9 SAAT     |   YETİŞKİN: 110€     |     ÇOCUK: 70€

 

 

KARA TURU KATILIM KOŞULLARI

     Kara turları min. 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilecektir.

     Tur ödemeleri turun 1. Günü rehbere nakit ve euro olarak yapılmalıdır. Kredi kartı, seyahat çeki geçerli olmayacaktır. Turun 1. Günü ödeme yapmayan misafirlerimiz daha sonraki günlerde turlara katılım göstermek isterse yerel tedarikçilerimizden alınacak onay doğrultusunda katılım gösterebilirler.

     Kara turları esnasında ve günlük turlarda rehberinizin sizlere bildirdiği saatler hareket saatidir. Rehberlerimiz tüm misafirlerin hakkını eşit olarak gözetmek durumunda olduğundan buluşma saatine geç gelen misafirler beklenmeden hareket edilecektir.  Böyle bir durumda geç kalan misafirlerin gemiye ulaşımı kendi sorumluluklarında olup herhangi bir iade yapılmayacaktır.

 

 

 

 

NOTLAR VE BİLİNMESİ GEREKENLER

      Programda belirtilen saatleri Türk Hava yolları ve Costa Cruise şirketinden alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Bu sebeple herhangi bir saat değişikliği sebebi ile acentemiz programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

      Gemi şirketi rotada değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

      Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en az bir adet takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurması gerekmektedir.

      Tur kalkışından 2 ay önce pasaport numarası, veriliş yeri, veriliş tarihi, geçerlilik tarihi ve doğum yeri bilgileri gemi şirketine iletilmelidir.

      Rezervasyon esnasında geçilen isim, soyisim ve doğum tarihi bilgileri pasaportta göründüğü gibi olmalıdır. Daha sonraki süreçte herhangi bir isim teyidi alınmayacaktır.

      Gemi ve uçak biletleri tur kalkışından 3 gün önce iletilecektir.

      Programdaki fiyatlar 2 kişilik kabinlerde kişi başı fiyatlardır.

      Gemi şirketi rotada değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

      Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır. Ancak arzu eden misafirlerimiz müsaitlik doğrultusunda geminin diğer restoranlarında akşam yemeklerini alabilirler.

       Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından ortalama 300 Euro bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için)gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.

      Gemiye içki, ütü, saç kurutma makinası vb sokmak kesinlikle yasaktır.

      Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri gemi biletiniz ile birlikte sizlere ulaştırılacaktır. Cruise limanında bu etiketleri valizlerinize takmanız gereklidir.

      Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

      Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 60 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da acentemiz sorumlu olmayacaktır.

      Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Gemiden çıkış işlemlerimizin ardından grubumuzun valizlerinin olduğu istasyondan valizlerini alacaktır. HER BİR MİSAFİRİMİZİN KENDİ VALİZİNİ DOKUNARAK VE KONTROL EDEREK ALMASINI ÖNEMLE RİCA EDERİZ.

      Süresi olmasına rağmen 10 yıldan eski olan pasaportlar ile yurtdışına çıkış gerçekleştirilmemektedir.

      Pasaportunuzun süresi tur bitiş tarihi itibari ile minimum 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir.

      Pasaportunuz yırtık ve yıpranmamış olması gerekmektedir.

      Program için çok girişli schengen vizesi gerekmektedir.

      TÜM MİSAFİRLERİN GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ, GEMİ BİLETLERİNİ YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR. BİLETLERİN ÇIKTILARINI ALMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN GİDİLECEK ÜLKE GİRİŞ SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR.

      Misafirlerimizin cep telefonlarını yurtdışı kullanıma açtırmalarını öneririz.

      Gemide Euro para birimi ve kredi kartı kullanılmaktadır.

      Rehberinizin organize edeceği kara turları ödemesi euro ve nakit olarak yapılması gereklidir. Kredi kartı ya da seyahat çeki geçerli değildir. Tur ödemeleri turun 1. Günü rehberinize nakit olarak yapılmalıdır. Daha sonra tura katılmak isteyen misafirlerimiz için yerel acentemizden müsaitlik kontrolü yapılıp onay alınacaktır.

      Tur esnasında gemi çalışanlarına ve rehberinize fiziksel şidden ve hakaret eden misafirlerimizi gemi kaptanı gemiden indirme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda yolcuya herhangi bir iade yapılmamaktadır.

      Kara turları esnasında ve günlük turlarda rehberinizin sizlere bildirdiği saatler hareket saatidir. Rehberlerimiz tüm misafirlerin hakkını eşit olarak gözetmek durumunda olduğundan buluşma saatine geç gelen misafirler beklenmeden hareket edilecektir.  Böyle bir durumda geç kalan misafirlerin gemiye ulaşımı kendi sorumluluklarında olup herhangi bir iade yapılmayacaktır.

 

YAPACAĞINIZ SEYAHATİNİZDE GÜZEL ANILAR BİRİKTİRMENİZİ TEMENNİ EDERİZ

 

 

Genel Şartlar
 • Grup katılım sayısının 20 kişiden az olması durumunda, Türkiye çıkışlı rehber verilmemektedir. Bu durumda misafirlerimiz Rusya’da Türkçe konuşan yerel rehber tarafından karşılanacaktır.
 • Ekstra turlar için yeterli katılım sayısı 20 kişidir. 20 kişiden az olması durumunda geziye göre ek ücret talep edilebilir.
 • Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce hava limanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan acentemiz sorumlu değildir.
 • Yeşil Pasaportlu yolcuların izin kağıtlarını hazırlamaları gerekmektedir.
 • Vize almış olmanız o ülkeye kesin giriş yapabileceksiniz anlamına gelmez. Havalimanı polisleri gerekli yetkiye sahiplerdir.
 • Uçuşlar Charter ( Özel Sefer ) olduğu için uçuş saatlerinde değişiklik olabilir.
 • MICEMUDO TRAVEL hava yolu şirketi ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü‘ne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurt dışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve YOLCU SAAT DEĞİŞİKLİĞİ RİSKİNİ KABUL EDEREK turu satın almıştır.
 • MICEMUDO TRAVEL TÜRSAB A5887 Belge numarası ile kayıtlı acentedir. Kütahya Çizelgesine tabidir ve turlarda Paket Tur Sözleşmesi geçerlidir. Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesinde belirtilen mücbir sebepler haricinde iptal ve iade yapılamamaktadır.