+90 850 333 8870 info@micemudo.com
+90 850 333 8870 info@micemudo.com

Uçaklı Karadeniz Ve Kafkasya Turu

 • İstanbul Hareketli
 • 4 Gece 5 Gün
 • 4 Gece Otel Konaklaması
 • Uçak ile Ulaşım
 • 9999 ₺2 Kişilik odada kişi başı fiyatı

Tur Programı


1.Gün. ( Trabzon – Batum – Zugdidi )


Değerli Konuklarımız, İstanbul Havalimanı’ndan 06:15’te kalkacak Trabzon uçağına biniş işlemlerimizi tamamlayıp uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz Trabzon Havalimanı’na iniyoruz. Valizlerimizi aldıktan sonra bizleri beklemekte olan aracımıza geçerek Trabzon’un Sürmene İlçesi’ne doğru hareket ediyoruz. Sürmene Çamburnu bölgesinde denize sıfır, sarıçam ağaçlarının arasında, Karadeniz manzarasına karşı yöresel kahvaltılarımızı aldıktan sonra Rize – Hopa istikametini kullanarak Sarp Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Sarp Sınır Kapısı’nda sınır geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gonio Kalesi ve Çoruh Nehri’ni görerek (panoramik) Batum Şehir Merkezi’ne ulaşıyoruz. Öğle yemeklerimizi aldıktan sonra şehir merkezini daha sonra gezmek üzere Batum’dan ayrılıyoruz. Karadeniz sahil yolunu takip ederek Kobuleti – Poti istikametini kullanarak Zugdidi’ye varıyoruz. Megrelya Prensliği’nin başkenti Zugdidi’de yönetim binası olarak inşa edilmiş Dadiani Sarayı’nı ve botanik bahçesini geziyor ve otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Çamburnu’nda alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir. )

Öğle Yemeği: Batum’da alınacaktır. ( Tur ücretine dahil değildir. )

Konaklama: Zugdidi Otelleri

Akşam Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.


2.Gün. ( Enguri Barajı – Mestia – Ushguli )


Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız kahvaltı ardından Enguri Nehri’ni takip ederek Mestia’ya doğru yola çıkıyoruz. Enguri Nehri üzerinde Sovyetler Birliği tarafından inşaatına 1961 yılında başlanılıp 1978 yılında tamamlanmış olan, yapıldığı tarihte Dünya’nın en yüksek, günümüzde ise Gürcistan’ ın en yüksek, Dünya’nın en yüksek 6. Barajı olma özelliğine sahip 271,5 metre yüksekliğe sahip Enguri Barajı’nı görüyoruz. Burada Aldığımız eşsiz fotoğraflardan sonra yolumuza devam ederek Svaneti Bölgesi’nin en büyük şehri Mestia’ ya varıyoruz. 12.YY’dan kalma Svan savunma kulelerinin arasında kurulmuş olan Mestia sizleri tam anlamıyla mest edecek. Öğle yemeği için verdiğimiz serbest zaman sonrası dileyen misafirlerimizle ektsra Ushguli Köyü turu yapıyoruz. Konaklama Mestia’da ki otelimizde.

Ekstra Ushguli Turu: Mestia’ da bizleri bekleyen 6 – 8 kişilik ciplerimize binerek doğanın içinden patika yollarda yapılan yolculuktan sonra Enguri Nehri’nin doğuş noktası olan Ushguli’ye varıyoruz. Kafkas Dağları’nın eteklerinde kurulmuş olan bu köy en çok Svan kulesinin bir arada bulunduğu yer olma özelliğini taşımaktadır. Gürcistan’ın en yüksek noktası olan 5193 metre yükseklğindeki Shkhara Dağı’nı ve Kafkas Dağları’nı görüyoruz. Atların, ineklerin ve domuzların serbestçe dolaştığı köyün sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Svan Etnografya Müzesi’ni ziyaret ettikten sonra Enguri Nehri’nin kıyısında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası bizleri bekleyen ciplerimize binerek Mestia’ya geri dönüyoruz. Konaklama otelimize ulaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama otelinde (Tur Ücretine Dahil )

Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında ekstra olarak alınacaktır.

Konaklama: Mestia Otelleri.

Akşam Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.


3.Gün. ( Martvili Kanyonu – Kutaisi – Gelati Manastırı)


Değerli konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Svan Kuleleri ve Mestia ile vedalaşıyoruz. Kutaisi yönüne hareket ediyoruz. Kutaisi’de öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeklerimiz sonrasında Martvili Kanyonu’na doğru hareket ediyoruz. Kanyonda dileyen misafirlerimiz yürüyüş yapabilirler dileyen misafirlerimiz kanyonun içinde bot turuna katılabilirler. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra Gürcistan Kilise’si tarafından Aziz ilan edilmiş olan Gürcistan’ın Kurucusu olarak kabul edilen Kral IV David tarafından 1106 yılında inşa ettirilmiş ve Unesco Kültür Mirasları listesinde olan Gelati Manastırını ziyaret ediyoruz. Kral IV. David’ in mezarının da burada olması sebebiyle Gürcü halkı için çok önemli olan bu manastırın kilise bölümünde ki frescolara bakarken gözlerinizi alamayacaksınız. Rehberimizin burada ki anlatımları sonrasında nüfus bakımından Gürcistan’ın en kalabalık ikinci şehri olan Kutaisi’ ye geliyoruz. Tarihteki Kolheti İmparatorluğu’na başkentlik yapmış, altın post mitolojisine de konu olmuş bu şehirde tiyatro meydanı, Gürcistan meclis binalarını gördükten sonra sizlere serbest zaman veriyoruz serbest zaman sonrası otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında ekstra olarak alınacaktır. ( Tur ücretine dahil değildir. )

Konaklama: Kutaisi Otelleri

Akşam Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.


4.Gün. ( Sataplia Mağarası – Batum – Piazza Meydanı )


Değerli konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası dinazor ayak izleri görebileceğimiz volkanik Sataplia Dağı’nın eteklerinde ki Sataplia Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Binlerce yıl önceden bize selam veren dinazorlara veda ederek Batum’a hareket ediyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından Orta Cami, Türk Mahallesi, Piazza Meydanı, Aziz Nikolaos Kilisesi, Medea Heykeli, Poseidon Heykeli, Tiyatro Meydanı, Ali ve Nino heykeli gezilerimizi tamamlayarak serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimizle ekstra Batum tekne turu gezisi yapıyoruz. Serbest zaman sonrasında Batum’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam ekstra Gürcü gecesine katılabilirler.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında ekstra olarak alınacaktır. ( Tur ücretine dahil değildir. )

Konaklama: Batum Otelleri.

Akşam Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.


5.Gün. ( Sarp Sınır Kapısı – Trabzon )


Değerli konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Sarp Sınır Kapısı’na doğru hareket ediyoruz. Kapıda geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Hopa – Rize istikametini takip ederek Rize’nin Gündoğdu İlçesi’ne geliyor ve bez atölyesinde alışveriş için mola veriyoruz. Alışverişlerimiz sonrasında Rize – Sürmene üzerinden Tarihi İpek Yolu’nun en önemli şehirlerinden olan 4000 yıllık geçmişi ile bizleri karşılayan Trabzon’a ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi köftesi ile meşhur Akçaabat’ta alıyoruz. Yemek sonrası Gürcüler’in ünlü Kraliçe’si Tamara’nın akrabaları olan Kommenos Ailesi tarafından 1238 yılında inşasına başlanan ve Kutsal Bilgelik anlamına gelen Ayasofya’yı rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Gezimizin sonrasında Trabzon Hasırı, Kazaziye ve Telkari sanatını göreceğimiz gümüşçümüzde anlatımları dinliyor alışveriş molası veriyoruz. Alışveriş molamızın ardından Soğuksu Mevkii’nde bulunan Konstantin Kabayanidis isimli armatör tarafından 19 yy. sonlarından İtalyan Barok mimarisinde yaptırılmış, 1923 Lozan Anlaşması’nda ki ek maddeye göre Türkiye ile Yunanistan arasındaki nüfus mübadelesi sonucunda hazineye kalan ve Atatürk’ün iki kez ziyaret ettiği, vasiyetinin bir kısmını yazdığı Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin sonrasında Trabzon Havalimanı’na geçerek bir başka Coral Travel organizasyonunda görüşmek dileği ile veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında ekstra olarak alınacaktır. ( Tur ücretine dahil değildir. )

Akşam Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.


Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

 • Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım (Kişi sayısına göre araç detayları genel şartlarda yer almaktadır)
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • 1618 Sayılı Kanun gereği Zorunlu Seyahat sigortası
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 4 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • 4 Sabah Kahvaltısı Açık Büfe veya Set Menü

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler

 • Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Organizasyonlar
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri
 • Akşam Yemekleri
Fiyat Tablosu
Temmuz
Ağustos

Bölge Bilgileri

Çağlar boyunca pek çok kavim, değişen yerel halklar, birbirinden farklı efsanelere konu olan, şimdiye kadar bilinenlerden çok farklı bir tecrübeye hazır mısınız?
Samsun’a geldiğinizde Amazon kadınlarından, kendinizi bir anda Milli Mücadele’nin başlangıç noktasında bulurken, Ordu’ya doğru geçerken Argonatlar destanı sizi alıp götürecek. Etrafın fındık ocakları ile sarılı olduğu, Karadeniz’ i besleyen onlarca ırmaktan geçerken, bir anda kivi ve çay bahçeleri karşılayacak sizi. Yeşilin her tonunu göreceğiniz yerlere doğru ilerlerken, kendinizi İpekyolu üzerinden geçen kervanlardan birisindeymiş gibi hissedeceksiniz.

Kayganasından, muhlamasına, kırmızı benekli alabalığından, sütlacına ve laz böreğine kadar onlarca güzel yöresel lezzetin tadına bakarken, bambaşka bir tecrübe ve birbirinden güzel anılarla ayrılacaksınız…

Genel Şartlar

Müze Kart

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Milli Saraylar’a bağlı müze ve ören yerlerini 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.

65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar belirttiğimiz kimliklerini ibraz etmek kaydı ile Müze Girişlerini ücretsiz olarak yapabilirler.


Ek Hizmet Detayları

Profesyonel rehberlik hizmeti, milli park giriş ücretleri, tur programı altında belirtilen hizmetler, otopark ücretleri, programlarda dahil olarak belirtilen tekne turu ücretleri tur fiyatımıza dahildir.


Genel Şartlar

Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından, isim, doğum tarihi, TC kimlik numarası numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Otobüs Listesi ve Uçak biletleri bu bilgilere göre düzenlenmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

Tur programının uygulayıcısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu vb. şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Coral Travel’ın Sorumluluğu yoktur.

Turlarımız otel, ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.

0-6 yaş aralığındaki çocuklar için otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

2 kişilik odalarda 2. Kişiye tahsis edilen yatak standart yatak olmayabilir. İlave yataklar Konaklama otellerinde twin bed (2 ayrı yatak) olmaması durumunda açılır kapanır sofa bed ( Açılır Kapanır Yatak) verilebilir.

3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında konaklayan 1 çocuk için geçerlidir.

Rezervasyon sırasında koltuk numarası ve koltuk garantisi verilmez.

Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir.

Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

Tur aracı seyahat halinde iken trafikte yaşanabilecek ani olaylardan kaynaklı yaralanmalar olabilir. Araç içi güvenlik kurallarına uygun olarak hareket edilmesi ve seyahat süresince oturur pozisyonda ve emniyet kemerleri bağlı bulunulması gereklidir.

Tur esnasında genel beslenme alışkanlıklarından farklı besinlerden oluşan yiyecek ve içecekler sunulabilir. Bu nedenle alerjik reaksiyonlar, besin intoleransı gibi durumlar oluşabilir. Yerel yiyecek içecek tüketimlerinde içeriklerine, kapalı yiyecek ve içeceklerde de son kullanma tarihlerine ve içeriklerine dikkat edilmelidir. Özellikle kapalı su kullanılması önerilmektedir.

Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki haftaya aktarılır. Böyle bir durumda Coral Travel misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 29.11.2022


Kademeli Fiyat Sistemi

Kültür turlarımızda kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon miktarı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitlenememektedir.


İptal Güvence Paketi

Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. 3 gece altı konaklamalı turlarda İptal Güvence Paketi kişi başı 50 TL, 3 gece ve üstü konaklamalı turlarımızda İptal Güvence Paketi Ücreti kişi başı 100 TL’dir.

Uçak ve Tren Ulaşımlı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.


1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.


Kokartlı Profesyonel Rehberler

Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi vb. konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş, gidilen bölgenin kültürünü, özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.


Rehber Tavsiyesi

Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı, bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi öneririz. Mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi öneririz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olmalıdır, toprak, kaya, çamur, su vb. gibi durumlara önlem almak için -boğazlı bot ya da spor ayakkabı önerilir. Terlik, topuklu ayakkabı gibi yürüyüşünüzü zorlaştıracak ayakkabıları tercih etmeyiniz. Küçük bir sırt çantanız bulunmalıdır. Yanınıza mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı almalısınız. Varsa ilaçlarınız, fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır, sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

Araçlarda size iletilen güvenlik kurallarına uyulmalıdır (araç hareket halindeyken ayağa kalkılmamalı, emniyet kemerinizi takılmalı, seyir esnasında şoförün dikkatini dağıtıcı bir davranışta bulunulmamalıdır)

Araçtan inerken, araç içerisinde değerli eşyalar bırakılmamalıdır. Mümkün olduğunca tura değerli eşya getirilmemelidir.

Tur esnasında girilmesi yasak, düşme, boğulma, yaralanma riski olan alanlara (kanyonlar, kayalıklar, uçurumlar, toprak kayması olan yerler, göller, şelaleler, mağaralar vb.) girilmemeli, fotoğraf çekiminde dikkat edilmeli ve kurallara uyulmalıdır

Tur esnasında bisiklet kullanımı, rafting, tekne turu, yamaç paraşütü, safari turları, gibi aktivitelerde rehberin uyarıları dikkate alınmalıdır. Tüm kurallara uyulmalı, güvenlik önlemleri alınmalıdır.

Tura veya tur esnasındaki aktivitelere başlamadan önce sağlık sorununuz (tansiyon, kalp hastalıkları, bel rahatsızlıkları, yükseklik korkusu, dar alan korkusu, panik atak vb.) varsa yapılacak aktiviteler sağlığınızı etkileyecekse rehbere bilgi verilmeli ve sağlığınızı riske atacak aktiviteler yapılmamalıdır.

Sürekli kullandığınız ilaçlarınızı kolay ulaşılabilir olması açısından sırt çantanızda bulundurunuz.

Tur esnasında doğal alanlardaki hayvanlara, böceklere dikkat edilmelidir. Diğer canlılara zarar verilmemeli ve mümkün olduğunca uzak durulmalıdır. Diğer canlıların yoğun olarak bulunduğu su veya ormanlık alanlara rehber bilgisi dışında girilmemelidir.


Ulaşım Araçlarımız

Mercedes Travego

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, fren sistemi, klima, buzdolabı, rehber anonsu için mikrofon sistemi, yatar otobüs koltuğu

Mercedes Tourismo

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, fren sistemi, klima, buzdolabı, rehber anonsu için mikrofon sistemi, yatar otobüs koltuğu

Man Fortuna

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, fren sistemi, klima, buzdolabı, rehber anonsu için mikrofon sistemi, yatar otobüs koltuğu

Doruk T

39+1+1 Koltuklandırma, 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, fren sistemi, klima, buzdolabı, rehber anonsu için mikrofon sistemi, yatar otobüs koltuğu

Midibüsler
Isuzu Turkuaz, Otokar Doruk, Temsa Prestij 27+1 koltuklandırma, Abs, Asr, fren sistemi, klima, buzdolabı, rehber anonsu için mikrofon sistemi, yatar otobüs koltuğu

Minibüsler
VW Crafter, Mercedes Benz Sprinter 15+1 Koltuklandırma, Özel tasarlanmış Koltuklar, Abs, Asr, fren sistemi, klima, buzdolabı, rehber anonsu için mikrofon sistemi, yatar koltuk

Talep
İsim Soyisim*
E-posta Adresi*
Talebiniz*
* Hizmet Şartları ve Gizlilik Bildirimini kabul ediyorum.
Lütfen bir sonraki adıma geçmeden önce tüm şartları ve koşulları kabul edin

Rezervasyon Yap