St. PETERSBURG (3) & MOSKOVA (3)

TÜRK HAVAYOLLARI ile 6 GECE

Büyüleyici Kremlin Duvarları ve Burçları. Rusya’nın Avrupa ile Asya’yı birleştirdiği hayal şehir. Kızıl Meydan , Dünyaca Ünlü Bolsoy Tiyatrosu ve Sanat Şaheseri Metro İstasyonları ile şık bir başkent. Votka , Havyar ve El Yapımı güzelim sanat ürünleri.. Rusya’nın Dünya’ya açılan kapısı…Saraylar. 18.yy’dan kalan binaları ile muhteşem sokaklar. Dostoyevski’nin romanlarına konu olmuş dokusu ve tabi ki şehrin içinden geçen kanalları ile peri masalını andıran güzellikte bir yer St.Petersburg. 4 mevsimde ayrı güzelliğe bürünen Kuzeyin en güzel çehresi.


1.GÜN  İSTANBUL-ST.PETERSBURG

Türk Hava Yolları TK401 tarifeli seferi ile saat 10:55’te St.Petersburg’a hareket. Saat 14:15’de St.Petersburg’a varış ve havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panaromik St.Petersburg şehir turu. Gezimiz esnasında; Nevsky Caddesi, Puşkin Anıtı, Aziz Petro ve Pavel Kalesi, Avrora Savaş Gemisi, Saray Köprüsü, Meryem’e Müjde ve Teslis Köprüleri, Mermer Saray,Kışlık Saray ve Saray Meydanı, Amirallik Binası, İshak Katedrali, Kanlı Kilise, Kazan Katedrali, St. Petersburg Devlet Üniversitesi,Liman Fenerleri ve Savaş Müzesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 2.GÜN  ST.PETERSBURG

Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için öğleden sonra ekstra Pavlovsk Sarayı Turu (60€) düzenlenecektir. 18. Asırda  II. Katerina’nın oğlu  I. Paul için yaptırılan saray, sahip olduğu klasik stil ve rokoko üslubuyla diğer saraylardan farklı bir özelliğe sahiptir. Çar Paul ve eşinin Avrupa gezileri sonrası beraberlerinde getirdikleri eserlerin yoğun olarak yer bulduğu odaları ilüzyonik ve akustiktir. Saray’da I. Paul’un Alman asıllı eşi Mariya Feyodorov’nın kendi elleriyle yaptığı  fildişi eserler, tablolar ve süslemeler yanında kütüphanesi ve sahip olduğu yüzlerce kitapla da dikkatinizi çekecektir. Ayrıca Fransa’nın Bourbon Hanedanlığı’nın son Kralı XVI. Louis’in hediyeleri bu sarayın odalarında bulunmaktradır. Bu turdan sonra arzu eden konuklarımız için ekstra olarak düzenlenecek olan Kuzeyin Venediği olarak adlandırılan Neva Nehri’nde Tekne Gezisi’ne (30€) katılma imkânı. Şehri en iyi açıdan fotoğraflayabileceğiniz bu turda, bize ayrılan tekne ile şehrin en önemli yapılarının yanından profesyonel rehber anlatımıyla geçeceksiniz. Yine Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Pushkin Kasabası turu düzenlenecektir. (50€). 18. yy.’da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi. 600 hektarlık bir alanı kaplayan kasabanın ana binası Katerina Sarayı. Çarlık dönemi aristokrasinin Çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Tur bitimi otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

3.GÜN    ST. PETERSBURG

Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek Hermitage Müzesi turuna (50€) katılabilirler. Dünyanın beş çağını yansıtan orijinal ve değerli yaklaşık 3 milyon eseri barındırmaktadır. Dünyanın en kapsamlı üç müzesinden biri olan Hermitage, en çok tablo koleksiyonunun bulundurmasıyla nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Çar ve Çariçelerin eşyaları, Petro’nun yüz maskesi, tahtlar, içleri doldurulmuş şövalye atları, malakit, lazurit , akik ve rodanit taşlarından vazolar, 5 asırlık Belçika halıları, 2000 yıllık İtalyan ve Yunan vazolar, II. Katerina’nın sevgilisine yaptırdığı Tavus Kuşu saati, Leonardo Da Vinci, Rembrandt, Raffaello, Michelangelo, Van Gogh gibi dünyaca ünlü ressamların eserleri anlatımlarıyla tanıma imkanı bulacaksınız. Öğleden sonra arzu eden konuklarımız için ekstra düzenlenecek olan Peterhoff Sarayı ve Bahçeleri turuna (60€) katılabilirler. Fin Körfezinde bulunan bu sarayın planını Çar I. Petro çizmiştir. Paris’teki Versailles’a rakip bahçeleri, 150 anıtsal çeşme ve 4 tarihi şelalesiyle muhteşem bir saray kompleksidir. Saray içinde Çar ve Çarların özel eşyaları, Türk-Rus Savaşını anlatan tabloları, altın kaplama salon ve merdivenleriyle sizi etkileyecektir. Rusya’nın 7 harikasından biri olan saray ve bahçeleri II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Rusya’ya gelenlerin görmeden gidemeyecekleri özelliktedir. Tur bitimi otelimize transfer, geceleme otelimizde.Akşam ise  ekstra Troika Restaurant’ta akşam yemeği (85€) organize edilecektir.  Türk damak tadına uygun Rus yemekleriyle güzel bir Rus dans show izleyeceksiniz. Tur bitimi otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

4.GÜN    ST.PETERSBURG – MOSKOVA

Sabah kahvaltısından sonra odaları boşaltma ve hızlı tren ile sabah saatlerinde Moskova ’ya hareket; varış. Bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket. Turumuz esnasında; Moskova’nın büyük alışveriş merkezleri Manej ve Gum’u, Bolşoy Tiyatrosu, Tverskaya Caddesi, Karl Marks Anıtı, Aziz Vasili Kilisesi, Kurtarıcı İsa Katedrali,  Poklonnoya Tepesi ve Kızıl Meydan görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından Dünyaca ünlü Moskova Metrosu gezilecek ve Arbat Caddesi turu yapılacaktır. Sovyet Rusya’nın ihtişamını sergilemek amacıyla mozaik ve porselenden kabartma ve tablolar, mermer, bronz ve prinçten heykeller,  ve Sovyet kent ve yaşamını anlatan farklı süslemelerle sahip olduğu ortalama 80 metrelik derinliğiyle adeta yer altı saray ve müze görünümündedir. Bu yönleriyle Moskova Metrosu  şüphesiz dünyanın en güzel metrosu olarak nitelendirilmektedir. Trafiğe kapalı olan Arbat Sokağı Moskova’lıların boş zamanlarında gezip dinlendiği yerlerin başında gelir. Sanatçılar değişik eserlerini burada sergilerler. Hediyelik eşyaların satıldığı tezgahlar ve mağazaları gezebilir, şirin kafelerde yorgunluk atabilirsiniz. Rus edebiyatının Babası sayılan Aleksandr Puşkin ve eşi Natalya’nın yaşadığı evde Arbat sokağındadır. Tur sonrası otele dönüş ve geceleme otelimizde.

5.GÜN  MOSKOVA

Kahvaltı sonrası arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek olan dünyaca ünlü şairimiz Nazım Hikmet’in mezarının bulunduğu Novodevichi mezarlığı ve Tretyakov Sanat Galerisi turuna katılabilirler. (60€)Novodevichi mezarlığı, 16. yy’dan kalma Novodevichy Manastırı‘nın bitişiğindedir. Mezar taşları sanat eseri gibidir. İçinde Nazım Hikmet’in yanı sıra, Anton Çehov ve Nikolai Gogol gibi birçok ünlü sanatçının mezarı bulunmaktadır. Dünyanın en önemli sanat galerilerinden birisi olan Tretyakov Galerisi’nde 11. yy’dan günümüze kadar aralarında İlya Repin, Ayvazovski, Perov, Kuinci,Kramskoy, Shishkin ve Andrei Rublov’un da olduğu en muhteşem Rus sanat eserlerini görme imkânı bulacaksınız. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

6.GÜN  MOSKOVA

Kahvaltı sonrası arzu eden konuklarımız ekstra düzenlenecek Kremlin Katedralleri ve Borodino Savaş Müzesi (Tam Gün Öğle Yemekli 80€) turuna katılabilirler. Rusya’yı yönetenlerin yüzyıllar boyu ikamet ettiği Kremlin’in en güzel ve eski katedralleri ile Lenin ve Stalin’in gezmekten haz aldığı sır bahçesini ziyaret edecek, dünyanın 200 tonluk en büyük çanı ile 40 tonluk en büyük topunu görme imkanına sahip olacaksınız. Borodino Savaşı; Napoleon’un kazanamadığı ilk savaş! 1812’de Napolyon’un dev ordusu ile Rusya’ya saldırmasının ardından Borodino’da yapılan kanlı muharebenin tasvir edildiği 360 derecelik devasa tablo dünyanın bu alandaki sayılı müzelerinden biri olan Borodino Panoraması sanat ve tekniğin mükemmel bir bileşimi olarak görülmeye değerdir. Tur bitimi serbest zaman. Akşam arzu eden konuklarımız ünlü Kostroma Rus Dansları (50€) etkinliğimize katılabilirler. Rusya’nın en önemli gruplarından birisi olan ve dev bir kadroya sahip “Kostroma Ulusal Dans ve Müzik Topluluğu” klasik danslardan, modern baleye tarihten günümüze Rusya’nın yaşamını geniş bir yelpazede müzik, dans ve tiyatroyu bir araya getirerek izleyicilere mükemmel bir şölen sunuyor. Geceleme otelimizde.

7.GÜN  MOSKOVA – İSTANBUL

Kahvaltı sonrası  de odaların boşaltılması,12:00’da otelden havalimanına transfer, Türk Hava Yolları’nın TK416 nolu seferi ile saat 20:30’da İstanbul’a hareket. Rahat bir uçuşun ardından saat 23:45’te İstanbul’a varış.

 


 


FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 • Türk Havayolları ile İstanbul- St. Petersburg / Moskova -İstanbul arası gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Alan vergileri
 • Rus Demir Yolları ile St. Petersburg – Moskova arası tren bileti
 • 3 gece Moskova’da 4* Otelde oda kahvaltı konaklama
 • 3 gece St. Petersburg’da 4* Otel’de oda kahvaltı konaklama
 • Her iki şehirde Havalimanı / Otel / Havalimanı Transferleri
 • Yarım günlük Panoramik Moskova ve St. Petersburg şehir turları
 • Moskova’da Metro ve Arbat Caddesi turu
 • Türkçe rehberlik Hizmeti

   FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 • Seyahat Sigortası 10 €
 • Vize Ücreti (140 € )
 • Yurt dışı çıkış harcı 15 TL
 • Kişisel harcamalar ve düzenlenecek ekstra turlar

Bilgilendirme

 • Rusya Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Vize alınabilmesi için pasaportların en az 6 ay geçerlilik süresi bulunması ve pasaportlarının yıpranmamış olması
 • Grup katılım sayısının 20 kişiden az olması durumunda, Türkiye çıkışlı rehber verilmemektedir. Bu durumda misafirlerimiz Rusya’da Türkçe konuşan yerel rehber tarafından karşılanacaktır.
 • Ekstra turlar için yeterli katılım sayısı 20 kişidir. 20 kişiden az olması durumunda geziye göre ek ücret talep edilebilir.
 • Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce hava limanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan acentemiz sorumlu değildir.
 • Yeşil Pasaportlu yolcuların izin kağıtlarını hazırlamaları gerekmektedir.
 • Vize almış olmanız o ülkeye kesin giriş yapabileceksiniz anlamına gelmez. Havalimanı polisleri gerekli yetkiye sahiplerdir.
 • Uçuşlar Charter ( Özel Sefer ) olduğu için uçuş saatlerinde değişiklik olabilir.
 • MICEMUDO TRAVEL hava yolu şirketi ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü‘ne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurt dışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve YOLCU SAAT DEĞİŞİKLİĞİ RİSKİNİ KABUL EDEREK turu satın almıştır.
 • MICEMUDO TRAVEL TÜRSAB A5887 Belge numarası ile kayıtlı acentedir. Kütahya Çizelgesine tabidir ve turlarda Paket Tur Sözleşmesi geçerlidir. Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesinde belirtilen mücbir sebepler haricinde iptal ve iade yapılamamaktadır.
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Tur Yorumları

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Bırak