POLONYA & ORTA AVRUPA

BUDAPEŞTE (2) & KRAKOW (2) & PRAG (2) & VİYANA (1)

“BOHEMYA’DAN TUNA’YA ORTA AVRUPA’NIN EFSANE ŞEHİRLERİ”

Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile 7 Gece 8 Gün

1.Gün:            İSTANBUL – BUDAPEŞTE

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus kontuarında yapılacak check-in işlemlerinin ardından saat 10:10’da Pegasus Hava Yolları’nın PC 457 sayılı tarifeli seferi ile Budapeşte’ye hareket. Saat 11:20’de varış ve panoramik şehir turu. Gezimizde Tuna nehrinin iki yakasındaki Budin ve Peşte merkezlerinin birleşmesiyle oluşan Macaristan’ın başkenti Budapeşte şehrini geziyoruz. Ünlü yazar Molnar tarafından dünya edebiyatına da konu olmuş Pal Sokağı, görkemli mimarisiyle parlamento binası, Matyas Kilisesi, devlet operası, Szechenyi Zincirli Köprüsü ve Balıkçılar Tabyası göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenme. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Tuna Nehri tekne gezisi turuna katılabilirler (30 Euro). Gezimizde Volga Nehri’nden sonra Avrupa’nın ikinci büyük nehri Tuna’yı ve iki yakasında kurulu Budin ve Peşte merkezlerini büyüleyici gece manzarasıyla keşfediyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme.

2.Gün:             BUDAPEŞTE

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Estergon & Visegrad & Szentendre turuna katılabilirler (60 Euro/öğle yemekli). Turumuzda Kanuni Sultan Süleyman’ın I.Viyana seferi sırasında Osmanlı egemenliğine geçen Macaristan’ın en eski şehirlerinden Estergon, Antik Roma ve Slav yerleşimi olan Visegrad ve her yerde el işi ürünlerinin satıldığı küçük ve şirin dükkanlarıyla “sanatçıların köyü” olarak bilinen Macar kasabası Szentendre görülecek yerler arasında. Gezi ardından otelimize transfer ve geceleme. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Cigan Gecesi turuna katılabilirler (45 Euro). Gezimizde lezzetli Macar mutfağını geleneksel çingene müziği Cigan ve eğlenceli dansları eşliğinde deneyimliyoruz. Tur ardından otelimize dönüş ve geceleme.

3.Gün:             BUDAPEŞTE – KRAKOW

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı ardından  Krakow’a hareket. Varımızı takiben panoramik Krakow şehir turu. Turumuzda dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Kumaş Pazarı, 13.yüzyıla kadar uzanan tarihiyle Meryem Ana Bazilikası, Florianska Caddesi, Yahudi Mahallesi, Barbakan Kapısı, Aziz Peter ve Aziz Paul Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Gezi ardından otelimize transfer ve geceleme.

4.Gün:            KRAKOW

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Wieliczka Tuz Madenleri turuna katılabilirler (60 Euro). Gezimizde dünyanın en eski tuz madenlerinden biri olan ve tamamı tuzdan yapılmış eşyalarıyla ve büyüleyici yeraltı gölüyle Wieliczka Tuz Madenleri’ni geziyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme.

5.Gün:             KRAKOW – PRAG

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından Prag’a hareket. Arzu eden misafirlerimiz güzergahımız üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Auschwitz ve Birkenau Nazi Kampları turuna katılabilirler (35 Euro).

Gezimizde milyonlarca insanın kurban edildiği ve Nazi dehşetinin sembölü olan Auschwitz ve Birkenau kamplarını ve Yahudi Mezarlığı’nı ziyaret ediyoruz. Tur sonrası Prag’a varış ve panoramik şehir turu. Bohemya’nın masal şehri Prag’da; II.Dünya savaşından zarar görmemiş pek çok tarihi ev ve mekanlarıyla UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan tarihi merkez, Prag Kalesi, Aziz Vitus Katedrali, Wenceslas Meydanı ve Ulusal Müze, şehrin sembollerinden Astronomik Saat, dünyaca ünlü yazar Kafka’nın evi ve Charles Köprüsü göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenme. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan akşam yemekli Vltava tekne turuna katılabilirler (45 Euro). Turumuzda Prag şehri içerisinden kıvırılarak kenti iki yakaya bölen Vltava Nehri üzerinde tekne gezisine çıkıyor ve görkemli mimarisiyle etkiliyeci bir gece manzarası sunan tarihi Prag şehrini akşam yemeği eşliğinde izliyoruz. Gezi ardından otelimize transfer ve geceleme.

6.Gün             PRAG

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Karlovy Vary turuna katılabilirler (60 Euro/öğle yemekli). Turumuzda Çek Cumhuriyeti’nin kaplıcalarıyla ünlü şehri Karlovy Vary’de Mustafa Kemal Atatürk’ün de bir dönem tedavi için gelip kaldığı ev, St.Mary Magdalene Kilisesi, dünyaca ünlü siyasetçi ve sanatçı ağırlayan Grandotel Pubb ve kaplıcalar bölgesi göreceğimiz yerler arasında. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeği ardından otelimize transfer ve dinlenme. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Ortaçağ Gecesi’ne katılabilirler (65 Euro). Gecemizde tarihi bir ortaçağ hanı olan mekanda ortaçağ müzikleri ve dansları eşliğinde et çeşitleri, şarap ve diğer soğuk içeceklerden oluşan geleneksel yemeklerin tadına bakıyor ve ortaçağ atmosferinde unutulmayacak bir akşam geçiriyoruz. Tur sonrası otele dönüş ve geceleme.

7.Gün             PRAG – VİYANA

Otelde alınacak sabah kahvaltısı ardından Viyana’ya hareket. Arzu eden misafirlerimiz güzergahımız üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Cesky Krumlow turuna katılabilirler (35 Euro). Turumuzda taş sokakları ve günümüze kadar korunmuş mimarisiyle Bohemya’nın UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan tablo şehri Cesk Krumlow’u ziyaret ediyoruz. Tur sonrası Viyana’ya hareket. Varışımızı takiben panoramik şehir turu. Avusturya’nın başkenti ve Avrupa’nın önde gelen kültür ve şehirlerinden Viyana’da opera binası, ihtişamlı Gotik mimarisiyle ziyaretçilerini büyüleyen Aziz Stephan Katedrali, parlamento binası ve belediye sarayı, sanat tarihi müzesi ve Maria Teresa Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Klasik Müzik Konseri (55 Euro) veya Grinzing Meyhaneleri (45 Euro) turuna katılabilirler. Turumuzda Mozart’tan Beethoven’a dünyaca ünlü birçok besteciye ev sahipliği yapan ve klasik müziğin beşiği olarak görülen Viyana’da unutulmayacak bir klasik müzik konserine gidiyor ve/veya bölgeye özgü tipik restoranları ve şarap bağları ile ünlü Grinzing’de soprano sanatçılarının müzikleri eşliğinde meşhur Viyana şinitzellerinin tadına bakıyoruz. Gezi ardından otelimize transfer ve geceleme.

8.Gün:            VİYANA – BUDAPEŞTE – İSTANBUL

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası uçak saatine bağlı olarak havalimanına transfer. Saat 12:00’de Pegasus Hava Yolları’nın PC 458 sefer sayılı tarifeli uçağı ile İstanbul’a hareket. Yerel saatle 15:00’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

Önemli Notlar: 

*Mil ile seyahat etmek isteyen misafirlerimizin paket tur fiyatından uçak bileti ücreti ve havalimanı vergileri çıkarılmaktadır. Ancak bu uygulama katılmcı sayısına bağlı olup grup seyahati için netleşen kesin sayıya istinaden belirlenir. Milleri ile business sınıfa upgrade olmak isteyen misafirlerimiz biletleme yapıldıktan sonra hava yolundan gelecek onaya göre bunu memnuniyetle gerçekleştirebilirler.

*Çocuk fiyatları sadece çocukların ebeveynleri ile aynı odada konaklaması şartı ile geçerlidir. 0-2 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 2 yaşından, 3-12 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinden 12 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

*Tura katılacak T.C. pasaportlu vatandaşların schengen vizeye ihtiyaçları vardır. Pasaportların ve gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi halinde Micemudo travel vize alımlarında yardımcı olacaktır. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz. Vize için istenilen gerekli belgelerin zamanında ve eksiksiz verilmemesinden kaynaklanacak problemlerden Micemudo travel sorumlu değildir. Vize alacak yolcular konsolosluk tarafınca şahsen görüşmeye çağıralabilir.

*Dış nedenlerden dolayı Micemudo travel programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*Tura katılımın yeterli olmaması durumunda Micemudo travel iptal/değişikliği misafirlerine tur hareketinden 20 gün önce bildirecektir.

*Micemudo travel, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09. 1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

*Micemudo travel, standartları aynı kalmak şartıyla programda belirtilen otelleri ve lokasyonları değiştirme hakkına sahiptir.

*Ekstra turlar tur rehberi tarafından organize edilecek olup yeterli katılımın oluşmadığı durumlarda iptal edilebilir veya gezi fiyatları revize edilebilir.

*Tur esnasında yerel otoriteler tarafından gezilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen turlar gerçekleştirilmez. Bu turların yapılamamasından Micemudo travel sorumlu değildir.

*Yol üzerinde düzenlenen ekstra turlara katılmayan misafirler tur rehberinin yönlendireceği dinlenme alanlarında bekleme yaparlar.

*İptal ve değişiklik durumunda “MİCEMUDO TRAVEL SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

*MİCEMUDO TRAVEL ve/veya ilgili eser sahipleri işbu programın düzenleyicisi ve sahibi olup tüm kullanım ve tasarruf yetkisi MİCEMUDO TRAVEL’a aittir. İşbu program üzerindeki her türlü metin, yazı, bilgi, fotoğraf, döküman, işaret ve benzeri tüm haklar ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmaktadır. Micemudo travel’ın yazılı izni olmadan işbu programda bulunan tüm bilgi, içerik, resim, döküman veya işaretlerin kullanılması, herhangi bir amaçla kopyalanması, değiştirilmesi, tekrar yazılması, çoğaltılması, postalanması, aktarılması, yayınlanması ve dağtılması kanuni olarak yasaklanmıştır.

Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul-Budapeşte-İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri

Havalimanı vergileri ve bilet servis ücretleri

3* ve 4*otellerde toplam 7 gece kahvaltı dâhil konaklama

Şehir vergileri (city tax)

Panoramik Budapeşte, Krakow, Prag ve Viyana şehir turları

Şehirler arası transferler

Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

Micemudo travel profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Rehber, sürücü ve araç masrafları (Otoyol, park, ulaşım, konaklama, yemek vs.)

Schengen vize ücreti (120 Euro)

Özel seyahat sağlık sigortası (10 Euro)

Ekstra turlar

Fazla bagaj ücreti, otel ekstraları ve kişisel harcamalar

Programda belirtilmeyen tüm gezi, ulaşım hizmetleri ve yiyecek/içecekler

Tur Yorumları

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Bırak