NEO KLASİK İTALYA TURU

Venedik (3) & Floransa (1) & Roma (3)

**** Verona turu (25 Euro) + Floransa Şaheserleri ve Rönesans turu (35 Euro)

Toskana turu – Siena & San Gimignano & Pisa  (45 Euro) + Albano & Nemi Gölü – Çilek Köyü (45 Euro)

Avantajlı ekstra geziler: 150 euro yerine, 100 EURO (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

*** 0-2 yaş ücretsiz ,2-12 yaş %50 indirimlidir.

1.Gün İSTANBUL – BOLOGNA – VENEDİK

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali PGS kontuarı önünde saat 09:30’da buluşma. Pegasus Yolları’nın PC 423 sefer sayılı uçağı ile saat 12:00’da Bologna’ya hareket ve yerel saat 13:50’de varış. Alanda bekleyen özel otobüsümüz ile Venedik’e transfer. Otelinize yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Verona turuna katılabilirler (25 Euro). Bu turumuzda tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo ve Julietin evininde bulunduğu, Roma anfitiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya’daki en büyük anfitiyatrosuna (arena) ev sahipliği yapan kuzey İtalya’nın romantik şehri Verona’ya gidiyoruz. Gezimiz sonrasında otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

2.Gün VENEDİK

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan ** Venedik Kombi turuna katılabilirler (45 Euro). Özel tekne ile San Marco adasına  geçiş ve Venedik turu. Bu güzel şehirde bulunan kanallar ve köprülerden geçerek San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Sonrasında kendinizi sanki zamanın 15. Yüzyılda durmuş gibi hissedeceğiniz saklı Venedik yürüyüş ve Gondol gezisi düzenlenecektir. Ardından arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak organize edilecek olan Murano & Burano adalar turuna katılabilirler (45 Euro). Turumuz bitiminde serbest zaman. Geceleme otelinizde.

 3.Gün VENEDİK  

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Milano & Como Gölü turuna katılabilirler (75 Euro). Panoramik Milano şehir turu esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Como Gölü Alp dağlarının eteklerinde yer alan, dünya jet sosyetesinin vazgeçilmez tatil yerlerinden olan yeşilin mavi ile buluştuğu cennetten bir köşedir. Gezi bitiminde Venedik otelimize transfer ve geceleme otelinizde.

4.Gün VENEDİK – FLORANSA

Sabah kahvaltının ardından Floransa’ya hareket ve otele yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Floransa Şaheserleri ve Rönesans turuna katılabilirler (35 Euro). Turumuz esnasında Arno Nehri ,Ponte Vecchio köprüsü ,Santa Maria Del Fiore Katedrali Palozza Strozzi, Brunelleschi Duomo, Giotto Çan Kulesi, Palazzo Vecchio, Vaftizhane, Vasari Corridor ve Senjörlük meydanı  görülecek yerler arasındadır. Gezi bitiminde otelimize transfer ve geceleme otelinizde.

5.Gün FLORANSA – ROMA

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Toscana  turuna katılabilirler (45 Euro). Pisa, San Gimignano ve Siena olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. Pisa Gezisi: 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler.  San Gimignano :Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu porcini ve mantarlı türüf peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla kaplı Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Siena Gezisi: Şehir, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma ve aynı zamanda Toscana’nın güzel şaraplarını alma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Tur sonrası Roma’ya varış ve otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

6.Gün ROMA

Sabah  kahvaltısı  sonrasında  arzu eden  misafirlerimiz ile ekstra olarak  düzenlenecek  * Roma  ikonları turu (35 Euro). Turumuzda şehrin en değerli hazinelerinden olan Vatikan (San Pietro) Katedrali, Collosseo (Arena), Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk Çeşmesi (Fontana di Trevi), İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna), Castel San’t Angelo, Melekler Şatosu, Navona meydanı, Piazza Pietra, Pantheon, Piazza Popolo’yu görecek olup yakından tanıyacağız. Tur bitimi Roma’da alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman. Sonrasında dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan * Roma ve lokal mahalleler  gece yürüyüş turu (25 Euro). Geceleme Roma otelinizde.

7.Gün ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Napoli & Pompei turuna katılabilirler (85 Euro). İtalya’nın egzotik liman kentlerinden biri olan Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır.Sonrasında dileyen misafirlerimiz ile ekstraolarak düzenlenecek Amalfi sahilleri incisi Sorrento turu(25 Euro).  Geceleme Roma otelinizde.

 8.Gün ROMA – ISTANBUL

Sabah kahvaltısı serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak eşsiz bir doğaya sahip olan Albano & Nemi Gölü – Çilek Köyü turuna katılabilirler (45 Euro). Turumuz bitiminde Pegasus Havayollarının PC 536 sefer sayılı uçağı ile 14:40’ta İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18:15’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

OTEL İSİMLERİ
Venedik

****

Floransa

***

Roma

( Şehir Dışı )

3* Tulip Inn Hotel – Padova3* Hotel Golf Corallo3* Meeting Hotel
3* Hotel Kristall – Di Piave3* Hotel Massimo3* Hotel Villa Maria
3* Hotel Park Venezia – Padova3* Hotel Innocenti3* Maximo Hotel

*Roma şehir içerisinde turist otobüslerinin dolaşımı yasak olduğundan tüm Roma turlarımız rehberiniz eşliğinde yürüyerek veya toplu ulaşım araçları ile gerçekleştirilmektedir.

**  Venedik Kombi turu tren, özel tekne ve gondol ile gerçekleştirilmektedir.

*** Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

**** Venedik konaklamaları Padova, Noventa Di Piave, Treviso bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

*****  Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

 


FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

— Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile İstanbul (SAW) – Bologna / Roma –  İstanbul (SAW) gidiş dönüş uçak bileti,

— Belirtilen otellerde 7 gece oda+kahvaltı konaklamalar,

— Otel vergileri & Turist şehir vergileri, 

— Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

—profesyonel rehberlik hizmetleri


 FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

— Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )

— İsteğe bağlı seyahat sigortası (15 Euro)

— Müze ve ören yerleri giriş ücretleri.

— Ekstra turlar ve kişisel harcamalar

— Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

— İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro ).


Tarihi ve kültürel anlamda bir tatil planı düşlüyorsanız, birbirinden güzel seçenekleri ile İtalya turlarına katılabilir, unutulmaz anlara tanık olabilirsiniz.

Tarihi bakımından kitaplara konu olan zengin hazinelere sahip Roma turuyla güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Her yıl milyonlarca turist ağırlayan Roma kentinde dünyanın en büyük ve en değerli açık hava müzelerini ziyaret edebilirsiniz. Roma turuna çıktığınızda karşılaştığınız güzellikler karşısında nutkunuz tutulabilir ve geri dönmek istemeyebilirsiniz. Yeme ve içme bakımından zengin bir menüye sahip olan Roma’da harika bir konaklama fırsatı bulabilirsiniz. Roma şehrine gittiğinizde Aşk çeşmesi olarak üne kavuşan, Trevi çeşmesine para atmayı unutmayın.

Rönesans’ın doğum yeri olan Floransa, daha çok finans şehri olarak biliniyor. Floransa’da gezip görülecek birçok yer bulabilirsiniz. Bunların başında San Marco Müzesi, Vecchio ve Palazzo sanat müzeleri geliyor. Floransa’dan ayrılmadan önce mutlaka antikacı sokaklarını ziyaret edip, ailenize ve sevdiklerinize birbirinden güzel hediyeler almayı unutmayın. Maskeler şehri olarak bilinen Venedik kentine gitmeden bir İtalya turunu tamamlamış sayılmazsınız. İçerisinde birçok kilise ve tarihi binaları barındıran Venedik’de sanat müzelerini de ziyaret edebilirsiniz. Turistlerin en çok ilgi duyduğu Çan Kulesini de görmenizde fayda var.

İçinde sayısız güzellikleri barındıran İtalya turları için daha fazla düşünmeden, tatil planınızı yapın ve keyifli bir yolculuğa çıkmaya hazır olun!

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Tur Yorumları

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Bırak