MALTA & SİCİLYA & AMALFİ KIYILARI

MALTA (2) & RAGUSA & KATANYA (2) & NAPOLİ (2)

“AKDENİZ’DE FARKLI BİR ROTA BENZERSİZ BİR KEŞİF”

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile 7 Gece 8 Gün

 

Pazartesi:                İSTANBUL – MALTA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali THY kontuarında yapılacak check-in işlemlerinin ardından saat 16:30’da Türk Hava Yolları’nın TK 1371 sayılı tarifeli seferi ile Malta’ya hareket. Saat 18:00’da varış ve panoramik şehir turu. Fenikeliler’den Kartacalılar’a kadar uzanan köklü tarihi ile ünlü adalar devletinde rengarenk kayıkları ve şirin mimarisiyle meşhur balıkçı kasabası Marsaxlokk, kültürel ve dini mirasıyla UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan “sessiz şehir” Mdina, tarihi surlar, Şövalyeler Sarayı ve başkent Valetta ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Eski kent merkezinde vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize transfer ve geceleme.

Salı:                         MALTA

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Blue Lagoon (Comino Adası) turunu katılabilirler (45 Euro). Turumuzda Comino ve Cominotto adaları arasında yer alan kristal suları ile ünlü Blue Lagoon koyunda yüzerek masmavi suların ve Akdeniz sıcaklığının keyfini sürüyoruz. Tur sonrası otelimize dönüş ve geceleme.

Çarşamba:              MALTA – RAGUSA – KATANYA

Sabah erken saatlerde limana transfer ve feribot ile yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuğun ardından Sicilya’nın kıyı şehirlerinden Ragusa’ya hareket. Varışımızı takiben Noto Vadisi’nin tarihi şehri Ragusa’yı ziyaret ediyoruz. UNESCO dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan şehirde yapacağımız keyifli gezi sonrası lezzetli yemekleri, seyrine doyumsuz manzaraları ve tarihten sanata birçok öğeyi içinde barındıran Katanya’ya hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte gerçekleştireceğimiz panoramik gezide Duomo Meydanı ve Büyük Katedral, barok mimarisiyle Via Crociferi, Katanya’nın sembolü Fil Sütunlu Çeşme, Chierici Sarayı ve Uzeda Limanı göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize dönüş ve geceleme.

Perşembe:              KATANYA

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Etna Yanardağı ve Taormina turuna katılabilirler (80 Euro). Turumuz Avrupa’nın en yüksek aktif volkanik dağı Etna ile başlıyor. Günümüzde de aktif olan yanardağın eteklerinde yapacağımız heyecan verici yolculuk sonrası lavların boyadığı topraklar, volkanik kayalar ve dağ evlerini takip ederek Silvestri Krateri’ni ziyaret ediyoruz. Bu unutulmayacak doğa serüveni ardından gezimiz Naxos limanına hakim olan kayalıklar tepesine kurulu ortaçağ kasabası Taormina ile devam ediyor. Gezi ardından otelimize dönüş ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan  adanın geleneksel canlı müzikleri eşliğinde alacağımız yemekli Sicilya Gecesi turuna katılabilirler (65 Euro). Gezi sonu otelimize dönüş ve geceleme.

Cuma:                     KATANYA – PALERMO

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından Palermo’ya hareket. Arzu eden misafirlerimiz güzergahımız üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Cefalu turuna katılabilirler (35 Euro). Turumuzda uzun süre Yunan, Roma ve Arap hakimiyetinde kalan taşlı dar sokakları, denize dik uzanan klasik mimarisi ve etkileyici kumsalları ile ünlü şirin balıkçı kasabası Cefalu’yu ziyaret ediyoruz. Tur sonrası Palermo’ya varış ve panoramik şehir turu.

Binlerce yıllık zengin tarihi sürecinde kültür, mimari ve gastronomi ile oynadığı önemli rolleriyle ünlü şehirde

Norman Sarayı, ikiz kuleleriyle meşhur Palermo Katedrali, Pretorria Çeşmesi, Porta Nuova (Şehir Kapısı), Massimo Tiyatrosu, tarihi tren garı ve liman çevresi ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Şehir turu sonrası serbest zaman. Akşam saatlerinde Napoli’ye hareket etmek üzere limana transfer. Geceleme feribotumuzda.

Cumartesi:             PALERMO – NAPOLİ

Feribotta alacağımız kahvaltı paketi ile günümüze başlıyor ve UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan Napoli eski tarihsel kent merkezini geziyoruz. Roma ve Milano’dan sonra İtalya’nın üçüncü büyük şehri Napoli panoramik şehir turumuzda Antik Yunan şehir surları, Castel Nuovo (I.Carlo Şatosu), Napoli Krallığı Sarayı, Plebiscito Meydanı ve Galeri Umberto Kapalı Çarşısı göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Pompei turuna katılabilirler (40 Euro). Gezimizde volkanik patlama sonucu taşlaşmış insan heykelleri ile ünlü efsanevi antik Roma şehri Pompei’yi ziyaret ediyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme.

Pazar:                     NAPOLİ

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Sorrento & Amalfi turuna katılabilirler (65 Euro). Gezimizde tüf kayaların üzerinde eşsiz manzaralara ev sahipliği yapan doğal terasları, küçük likör dükkanları ve limon ağaçlarının sarmaladığı dar sokakları ile ünlü Sorrento yarımadası ve sıcak kanlı Akdeniz insanları ile doğanın mucizesi Amalfi kıyıları ziyaret edilecektir. Gezi ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz turumuza ekstra olarak düzenlenecek olan Capri Adası gezisi ile devam edebilirler (85 Euro). Turumuzda Antik Roma’dan günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Capri Adası’nı keşfediyoruz. Sorrento Limanı’ndan feribot veya deniz otobüsleri ile ulaşacağımız adada büyük ve küçük liman çevresi, La Piazzeta, Santo Stefano Katedrali, ihtişamlı villaların sıralandığı panoramik gezinti yolu Tragara Belvedere ve Roma İmparatorluk köşkleri kalıntıları göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize dönüş ve geceleme.

Pazartesi:               NAPOLİ – İSTANBUL

Otelimizdeki sabah kahvaltısının ardından uçak saatine bağlı olarak havalimanına transfer. Saat 11:15’de Türk Hava Yolları’nın TK 1880 sefer sayılı tarifeli uçağı ile İstanbul’a hareket. Yerel saatle 14:30’de varış ve turumuzun sonu.

 

       MALTA & SİCİLYA & AMALFİİKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞITEK KİŞİLİK     ODA FARKI3-12 YAŞ ÇOCUK0-2 YAŞ ÇOCUK
 

Fiyatlar

1.199 Euro250 Euro1.149 Euro150 Euro
4* ŞEHİR MERKEZİ OTELLER
MALTA4* Club Salina Wharf vb.
KATANYA4* Hotel Villa del Bosco vb.
NAPOLİ4* Hotel Vergilius Billia vb.

Önemli Notlar: 

*Mil ile seyahat etmek isteyen misafirlerimizin paket tur fiyatından uçak bileti ücreti ve havalimanı vergileri çıkarılmaktadır. Ancak bu uygulama katılmcı sayısına bağlı olup grup seyahati için netleşen kesin sayıya istinaden belirlenir. Milleri ile business sınıfa upgrade olmak isteyen misafirlerimiz biletleme yapıldıktan sonra hava yolundan gelecek onaya göre bunu memnuniyetle gerçekleştirebilirler.

*Çocuk fiyatları sadece çocukların ebeveynleri ile aynı odada konaklaması şartı ile geçerlidir. 0-2 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 2 yaşından, 3-12 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinden 12 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

*Tura katılacak T.C. pasaportlu vatandaşların schengen vizeye ihtiyaçları vardır. Pasaportların ve gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi halinde Micemudo travel vize alımlarında yardımcı olacaktır. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz. Vize için istenilen gerekli belgelerin zamanında ve eksiksiz verilmemesinden kaynaklanacak problemlerden Micemudo travel sorumlu değildir. Vize alacak yolcular konsolosluk tarafınca şahsen görüşmeye çağıralabilir.

*Dış nedenlerden dolayı Micemudo travel programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*Tura katılımın yeterli olmaması durumunda Micemudo travel iptal/değişikliği misafirlerine tur hareketinden 20 gün önce bildirecektir.

*Micemudo travel, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09. 1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

*Micemudo travel, standartları aynı kalmak şartıyla programda belirtilen otelleri ve lokasyonları değiştirme hakkına sahiptir.

*Ekstra turlar tur rehberi tarafından organize edilecek olup yeterli katılımın oluşmadığı durumlarda iptal edilebilir veya gezi fiyatları revize edilebilir.

*Yol üzerinde düzenlenen ekstra turlara katılmayan misafirler tur rehberinin yönlendireceği dinlenme alanlarında bekleme yaparlar.

*Tur esnasında yerel otoriteler tarafından gezilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen turlar gerçekleştirilmez. Bu turların yapılamamasından Micemudo travel sorumlu değildir.

*İptal ve değişiklik durumunda “MİCEMUDO TRAVEL SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

*MİCEMUDO TRAVEL ve/veya ilgili eser sahipleri işbu programın düzenleyicisi ve sahibi olup tüm kullanım ve tasarruf yetkisi MİCEMUDO TRAVEL’a aittir. İşbu program üzerindeki her türlü metin, yazı, bilgi, fotoğraf, döküman, işaret ve benzeri tüm haklar ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmaktadır. Micemudo travel’ın yazılı izni olmadan işbu programda bulunan tüm bilgi, içerik, resim, döküman veya işaretlerin kullanılması, herhangi bir amaçla kopyalanması, değiştirilmesi, tekrar yazılması, çoğaltılması, postalanması, aktarılması, yayınlanması ve dağtılması kanuni olarak yasaklanmıştır.

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul-Malta / Napoli-İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri

Havalimanı vergileri ve bilet servis ücretleri

4*otellerde toplam 6 gece kahvaltı dâhil konaklama (1 gece konaklama feribotta olacaktır)

Şehir vergileri (city tax)

Malta-Ragusa feribot biletleri

Palermo-Napoli konaklamalı feribot biletleri

Panoramik Malta, Katanya, Palermo ve Napoli şehir turları

Ragusa turu

Şehirler arası transferler

Otel-liman-otel transferleri

Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

Micemudo travel profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Rehber, sürücü ve araç masrafları (Otoyol, park, ulaşım, konaklama, yemek vs.)

Schengen vize ücreti (120 Euro)

Özel seyahat sağlık sigortası (10 Euro)

Ekstra turlar

Fazla bagaj ücreti, otel ekstraları ve kişisel harcamalar

Programda belirtilmeyen tüm gezi, ulaşım hizmetleri ve yiyecek/içecekler

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Tur Yorumları

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Bırak