KAZABLANKA (1) & MARAKEŞ (2)

MALAGA & GRANADA (2) & CORDOBA & SEVİLLA (2)

 “ATLAS DAĞLARI’NDAN ENDÜLÜS’E FAS ve İSPANYA YOLCULUĞU”

 Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

7 Gece 8 Gün

 

 

Cuma:                     İSTANBUL – KAZABLANKA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali THY kontuarında yapılacak check-in işlemlerinin ardından saat 10:55’de Türk Hava Yolları’nın TK 617 sayılı tarifeli seferi ile Kazablanka’ya hareket. Saat 14:00’da varış ve panoramik şehir turu. Atlas Okyanusu kıyısında yer alan Fas’ın liman kenti Kazablanka’da yağacağımız gezide dünyanın en yüksek minaresiyle İslam mimarisinin en güzel örneklerinden II.Hassan Cami, Kasablanka Katedrali ve efsanevi Holywood filmi “Casablanca”nın çekildiği eski kent ve yeni şehir merkezi ziyaret edilecektir. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme.

 

Cumartesi:             KAZABLANKA – MARAKEŞ

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından Marakeş’e hareket. Varışımızla birlikte Atlas dağlarının eteğinde kurulu başkenti geziyoruz. Panoramik turumuzda 19.yüzyıla tarihlenen ve Fas tarihinin en ihtişamlı yapılarından Bahia Sarayı, ahşap ustalarından ünlü kumaşçılara, çeşitli el sanatlarından şifalı otlara ev sahipliği yapan kapalı çarşı, labirenti andıran dar sokaklar ve yılan oynatıcıları, hokkabaz ve cambazları ile “Mucizeler Meydanı” olarak da adlandırılan UNESCO Dünya Kültür Mirası “Jma El Fna” görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenme. Arzu eden misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek olan Chez Ali Gecesi’ne katılabilirler (60 Euro). Gezimizde folklorik danslar ve ünlü berberi atlarıyla yapılan gösterilere tanıklık edecek ve Binbir Gece masallarını andıran atmosferi ile meşhur Ali’nin Sarayı’nda geleneksel Fas çadırları altında unutulmayacak bir akşam yemeği alacağız.

 

Pazar:                     MARAKEŞ

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Essaouira turuna katılabilirler (65 Euro). Turumuzda Atlas Okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz kenti Essaoira’ya (Suvayr) hareket ediyoruz. Tarih öncesi yerleşimlere uzanan tarihiyle UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan şehirde ünlü “Bayanlar ve Baylar (Ladies and Gentlemen)” filminde geçen liman bölgesi ve okyanusun uçsuz bucaksız kıyı şeridi, balıkçı barakaları, sayısız ressam ve edebiyatçıya ilham kaynağı olmuş bembeyaz evler ve taş sokaklar, Orson Wells ve Jimi Hendrix gibi dünyaca ünlü sanatçının da bir dönem yaşamış olduğu tarihi sur içi ve çevresi, bölgeye özgü bir çok hediyelik el işi eşyaların bulanabileceği dükkanlar ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gezi ardından otelimize dönüş ve geceleme.

 

Pazartesi:                MARAKEŞ – KAZABLANKA – MALAGA – GRANADA

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı ardından Kazablanka Havalimanı’na transfer. Saat 12:45’de Royal Air Maroc Hava Yolları’nın AT 984 sayılı tarifeli seferi ile Malaga’ya hareket. Saat 15:25’de Malaga’ya varış ve panoramik şehir turu. İber Yarımadasının “Costa del Sol (Güneş Sahili)” üzerinde kurulmuş liman şehri Malaga’da Alcazaba Kalesi, Malaga Katedrali ve Çan Kulesi, Aziz Agustin Sokağı ve dünyaca ünlü ressam Pablo Picasso’nun evi göreceğimiz yerler arasında. Gezi ardından Granada’ya hareket ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

 

Salı:                         GRANADA

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından panoramik Granada şehir turu. Endülüs’ün en eski ve görkemli şehirlerinden biri olan kentte Victoria Meydanı, Belediye Sarayı, Kristof Kolomb Anıtı ve katedral çevresinde yapacağımız gezi ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan El Hamra Sarayı ve Cennet Bahçeleri turuna katılabilirler (65 Euro). Gezimizde Endülüs Emevileri tarafından inşa edilen birbiriyle bağlantılı sayısız salon ve odaları, bu mekanlar arasında yer alan avluları, cennet bahçelerini andıran yeşil alanları, fıskiyeli havuz ve çeşmeleriyle İslam mimarisinin ulaşabileceği en yüksek noktalardan biri olarak günümüze kadar gelen El Hamra Sarayı ve cennet bahçelerini ziyaret ediyoruz. Gezi ardından otelimize dönüş ve dinlenme. Arzu eden misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek olan Albeyzin ve Sacramonte Çingeneler Gecesi turuna katılabilirler (45 Euro). Turumuzda dar taş sokakları ve etkileyici ortaçağ mimarisiyle UNESCO Dünya Kültür Mirası Albeyzin’i geziyor ve Sacramonte Tepesi’nde yer alan doğal mağaralarda çingene dansları ve müzikleri eşliğinde içeceklerimizi yudumluyoruz. Gezi ardından otelimize dönüş ve geceleme.

 

Çarşamba:              GRANADA – CORDOBA – SEVİLLA

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Cordoba’ya hareket. Varışımızı takiben UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan tarihi şehri tanıyor ve serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kurtuba Cami (Mezquita) turuna katılabilirler (25 Euro). Turumuzda Guadalquivir (Vad’il Kebir) nehri kıyısında yer alan ve dünyanın en büyük ve en eski camilerinden bir olarak kabul edilen etkileyici mimarisiyle Kurtuba’yı ziyaret ediyoruz. Gezi ardından Sevilla’ya hareket ve panoramik şehir turu. Endülüs’ün en büyük şehri Sevilla’da yapacağımız gezide Giralda Kulesi, Başpiskoposluk Sarayı, ünlü Plaza de Espana (İspanya Meydanı) ve Santa Maria Katedarli göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Flamenko’nun doğduğu şehir Sevilla’da ekstra olarak düzenleyeceğimiz Flamenko gecesine katılabilirler (55 Euro). Gezimizde yerel İspanyol içeceklerimizi yudumlarken unutulmayacak bir Flamenko gösterisine tanıklık edeceğiz. Tur sonrası otelimize dönüş ve geceleme.

 

Perşembe:              SEVİLLA

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Alcazar Sarayı turuna katılabilirler (45 Euro). Turumuzda işlemeli kapı ve pencereleri, çini ve yazıtlarıyla Sevilla’daki Endülüs kültür ve mimarisinin en güzel örneklerinden Alcazar Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Gezi ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz günümüze ekstra olarak düzenlenecek olan “Endülüs’ün Beyaz Köyleri” turu ile devam edebilirler (65 Euro). Gezimizde Cadiz Körfezi ve Guadalete Vadisine tepeden bakan kayalıklarda kurulmuş Arcos de la Frontera, dünyaca ünlü yazar Ernest Hemingway’in uzun bir dönem yaşadığı ve en meşhur eseri “Çanlar Kimin İçin Çalıyor” kitabı ile ölümsüzleştirdiği tablo gibi bir ortaçağ kasabası olarak tasvir edilen Ronda, İspanya’nın en eski boğa güreşi arenası, bembeyaz bir köy iken ünlü “Şirinler” filmi ile masmavi şirin bir kasabaya dönüştürülen Juzcar ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gezi ardından otelimize transfer ve geceleme.

 

Cuma:                     SEVİLLA – MALAGA – İSTANBUL

Otelimizdeki sabah kahvaltısının ardından uçak saatine bağlı olarak Malaga Hava Limanı’na transfer. Saat 13:45’de Türk Hava Yolları’nın TK 1306 sefer sayılı tarifeli uçağı ile İstanbul’a hareket. Yerel saatle 18:55’de varış ve turumuzun sonu.

 

GRANADA4* H2 Hotel vb.
SEVİLLA4* AC Hotel Torneo vb.

Önemli Notlar: 

*Mil ile seyahat etmek isteyen misafirlerimizin paket tur fiyatından uçak bileti ücreti ve havalimanı vergileri çıkarılmaktadır. Ancak bu uygulama katılmcı sayısına bağlı olup grup seyahati için netleşen kesin sayıya istinaden belirlenir. Milleri ile business sınıfa upgrade olmak isteyen misafirlerimiz biletleme yapıldıktan sonra hava yolundan gelecek onaya göre bunu memnuniyetle gerçekleştirebilirler.

*Çocuk fiyatları sadece çocukların ebeveynleri ile aynı odada konaklaması şartı ile geçerlidir. 0-2 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 2 yaşından, 3-12 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinden 12 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

*Tura katılacak T.C. pasaportlu vatandaşların schengen vizeye ihtiyaçları vardır. Pasaportların ve gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi halinde Micemudo travel vize alımlarında yardımcı olacaktır. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz. Vize için istenilen gerekli belgelerin zamanında ve eksiksiz verilmemesinden kaynaklanacak problemlerden Micemudo travel sorumlu değildir. Vize alacak yolcular konsolosluk tarafınca şahsen görüşmeye çağıralabilir.

*Dış nedenlerden dolayı Micemudo travel programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*Tura katılımın yeterli olmaması durumunda Micemudo travel iptal/değişikliği misafirlerine tur hareketinden 20 gün önce bildirecektir.

*Micemudo travel, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09. 1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

*Micemudo travel, standartları aynı kalmak şartıyla programda belirtilen otelleri ve lokasyonları değiştirme hakkına sahiptir.

*Ekstra turlar tur rehberi tarafından organize edilecek olup yeterli katılımın oluşmadığı durumlarda iptal edilebilir veya gezi fiyatları revize edilebilir.

*Yol üzerinde düzenlenen ekstra turlara katılmayan misafirler tur rehberinin yönlendireceği dinlenme alanlarında bekleme yaparlar.

*Tur esnasında yerel otoriteler tarafından gezilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen turlar gerçekleştirilmez. Bu turların yapılamamasından Micemudo travel sorumlu değildir.

*İptal ve değişiklik durumunda “MİCEMUDO TRAVEL SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

*MİCEMUDO TRAVEL ve/veya ilgili eser sahipleri işbu programın düzenleyicisi ve sahibi olup tüm kullanım ve tasarruf yetkisi MİCEMUDO TRAVEL’a aittir. İşbu program üzerindeki her türlü metin, yazı, bilgi, fotoğraf, döküman, işaret ve benzeri tüm haklar ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmaktadır. Micemudo travel’ın yazılı izni olmadan işbu programda bulunan tüm bilgi, içerik, resim, döküman veya işaretlerin kullanılması, herhangi bir amaçla kopyalanması, değiştirilmesi, tekrar yazılması, çoğaltılması, postalanması, aktarılması, yayınlanması ve dağtılması kanuni olarak yasaklanmıştır.

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul-Kazablanka / Malaga-İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri

Royal Air Maroc tarifeli seferi ile Kazablanka-Malaga ekonomi sınıfı uçak biletleri

Havalimanı vergileri ve bilet servis ücretleri

4*otellerde toplam 7 gece kahvaltı dâhil konaklama

Şehir vergileri (city tax)

Panoramik Kazablanka, Marakeş, Malaga, Granada, Cordoba ve Sevilla şehir turları

Şehirler arası transferler

Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

Micemudo travel profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Rehber, sürücü ve araç masrafları (Otoyol, park, ulaşım, konaklama, yemek vs.)

Schengen vize ücreti (120 Euro)

Özel seyahat sağlık sigortası (10 Euro)

Ekstra turlar

Fazla bagaj ücreti, otel ekstraları ve kişisel harcamalar

Programda belirtilmeyen tüm gezi, ulaşım hizmetleri ve yiyecek/içecekler

Tur Yorumları

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Bırak