TÜRK HAVA YOLLARI İLE

BÜYÜLÜ KÜBA TURU

HAVANA (4) – TRINIDAD (1) – VARADERO (2)

 TRİNİDAD VE VARADERO 4* OTELDE HERŞEY DÂHİL KONAKLAMA

SANTA CLARA VE CIENFUEGOS TURLARI DÂHİL

HAVANA’DA OTELDE 1 ADET AKŞAM YEMEĞİ DÂHİL

SADECE PASAPORT GÖRÜNTÜSÜ İLE KÜBA VİZESİ İMKÂNI!

1. Gün İSTANBUL – HAVANA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde saat 23.00’da buluşma. Bagaj, pasaport ve biniş işlemlerinden sonra, saat 01.10’da Türk Havayolları’nın TK 183 tarifeli sefer ile Havana’ya uçuş. Yerel saat ile 07.55’de Havana’ya varış. Varışın ardından havalimanından Havana şehir turu için ayrılıyoruz. Havana şehir gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar bölgesi göreceğimiz yerler arasındadır şehir turunda öğle yemeğimizi yerel restaurantta programa dahil olarak aldıktan sonra serbest zaman. Bu vakitte Latin Müzik yapılan sokak cafelerinde hoşça vakit geçirebilir ve kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo’da yürüyüş yapabilirsiniz. Bu cadde üzerinde el sanatları ile ilgili küçük dükkânlar, kitapçılar, galeriler, barlar ve cafeler bulabilirsiniz. Ardından otelimize transfer geceleme ve akşam yemeğimiz otelde alınacaktır.

2. Gün HAVANA

Sabah kahvaltısından sonra dileyen misafirlerimiz tam gün olarak düzenlenecek olan Pinar del Rio – Vinales vadisi turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk durağımız olarak dünyaca ünlü Cohiba-Montecristo-Partagas-Romeo&Juliet vb. markaların resmi olarak üretildiği Pinar Del Rio Puro Fabrikasını ziyaret edeceğiz. Burada tütünün puroya dönüşmesinin her aşamasını gözlemleme şansımız olacak. Fabrika gezimiz sonrasında  1999 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesinde yerel alan  Vinales vadisine yolculuğumuz başlıyor. Ünlü yönetmen Steven Spielberg’ün bile hayran kalıp Jurassic park filminde kullanmak istediği bu eşsiz vadide sırası ile Los Jasminez Seyir Terası,Benito’nun Çiftliği,İndian Cave (Cueva del Indio),Leovigildo Gonales’in 1961 yılında yaptığı Mural de la Prehistoria gezeceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğimiz El Palenque Restaurant da özel fırında Tavuk  ve yerel sebze ve meyvalar.

Not : Turumuz esnasında olmazsa olmazlar Ballı Pina Colada-Organik Bal-Kahve-Rom alış verişi-Benito kahvesi ve Rom’u

Pınar Del Rio – Vinales Turu 95 Euro

3. Gün HAVANA

Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak “öğle yemekli Benzersiz Havana Turu “ düzenlenecek. Benzersiz Küba Turu ( Canlı müzik + Yemek ) 90 Euro. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerikan arabaları ile başlıyoruz. En yenisi 1959 model olan dünyada sadece Küba’ya özgü-devrim öncesi zengin Amerikalıların arkasında bıraktığı araçlarımız ile Küba sokaklarında yapacağımız gezi sonrası Küba’nın Gaudisi olarak da bilinen Jose Antonio Rodriguez Fuster’in ; Barselona da Gaudi’den Romanya da Brancusi’den etkilendikten sonra ilk defa 1995 yılında kendi ahşap eviyle başlayan ve sonraları 80’den fazla komşusunu da içine alan Fusterlandia’yı ziyaret edeceğiz. Bu gezinin ardından yine Küba kültürünün çeşitliliğine çok yakından tanık olacağımız ve adını zengin bir tüccardan alan (Fernando Hamel) Hamel meydanını ziyaret ediyoruz. Afro Cuban dini Santeria ve  danslarını içinde barındıran (Rumba) bu özel sokağı ziyaretimizin ardından Batista rejiminde önceleri saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Duygusal anlar yaşayacağımız bu ziyaretimizden sonra öğle yemeğimiz için yerel restaurantımıza hareket ediyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Havana’yı kuş bakışı göreceğimiz İsa Heykeli, Che Guevara’nın kısa bir dönem ofis olarak  kullandığı aynı zamanda El Morro- Fuerza ve San Carlos kalelerine ev sahipliği yapan Casablanca Bölgesini ziyaret edeceğiz. Casablanca bölgesi ziyaretimizden sonra Küba’nın olmazsa olmazı olan  sırasıyla Cathedral-Armas-Sanfransisco ve Vieja Meydanlarını yürüyerek adımlayacağız. Turumuz sonrası serbest zaman ve Otelimize dönüş.

Akşam dileyen misafirlerimizi ; Compay Segundo,İbrahim Ferrer,Celia Cruz ve daha birçok ünlü isim ile birlikte çalmış olan, ünü dünyanın dört bir yanına yayılmış Türkiye’de de defalarca konser vermiş gerçek Bueno Vista Social Club sanatçılarının müzikleri eşliğinde muhteşem bir akşam yemeği bekliyor. Otantik Yerel  Restaurantımızda  beyaz, kırmızı et veya deniz ürünleri menülüdür. ( 2 adet içecek ücretsizdir dilerseniz Küba’nın seçkin kokteyllerinden mojito,cuba libre,pina colada,daiquiri tadına bakabilirsiniz ) (85 Euro)

4.Gün HAVANA

Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrasında tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehber tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turuna katılabilirler. Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan;  ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğini yerel restoranda alacağız. Turun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

Öğle yemekli Hemingway Turu (65 Euro Kişi Başı) ve Akşam ise dileyen misafirlerimiz Ekstra Tropicana Show turumuza katılabilirler (130 Euro Kişi Başı). Tur sonrası otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

5. Gün HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Trinidad’a hareket. Yol üzerinde Havana’ya yaklaşık 3 saat mesafedeki Cienfuegos şehrini de panoramik olarak geziyoruz. Gezi esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti Parkı, Prado Promenade ve Malecon Bulvarını göreceğiz. Öğle yemeğimizi serbest olarak Cienfuegosta yerel restoranda alıyoruz. Şehir turumuzun ardından 1 saat mesafedeki Trinidad’da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Trinidad’daki otelimizde.

** Trinidad otelimiz herşey dâhil konseptindedir.

6. Gün TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve ardından Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Barı göreceğiz. La Canchanchara’nın tadına baktıktan sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi serbest olarak yol üzerinde yerel bir restoranda alarak, özel otobüsümüz ile Varadero’ya devam ediyoruz. Yol üzerinde Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara’yı geziyoruz. Gezi esnasında Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Varadero’daki otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

** Varadero otelimiz herşey dâhil konseptindedir.

7. Gün VARADERO

Sabah kahvaltısının ardından günün geri kalanında eşsiz kumsalın tadını çıkarmak için serbest gün. Dilerseniz, extra ( 125 Euro ) Crusero Del Sol gezisine katılabilirsiniz. Marina Gaviota’dan bineceğiniz Katamaran’da hoşgeldiniz kokteyli eşliğinde Mercan resiflerine gidiyoruz, şnorkelle dalış a yakın fırsatımı olacak. Rancho Cangrejo’yu ziyaret edecek, yunuslarla yakınlaşacağız. Cayo Blanca’da alıcağımız deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğinden sonra yüzme ve güneşlenme için serbest saatlerimiz var… Geceleme otelimizde

** Varadero otelimiz herşey dâhil konseptindedir.

8. Gün VARADERO – HAVANA İSTANBUL

Sabah kahvaltıdan sonra Havana Jose Marti Havaalanına’na transfer. Havana’dan 09.55’de Türk Havayollarının TK 183 tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ertesi gün Saat 09:15’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış ve hizmetlerimizin sonu.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Küba vizesi pasaporta yapıştırılmaz, ayrı bir belge olarak verilir. Ülkeye giriş ve çıkışlar bu belge üzerine damgalandığından pasaportunuzda görünmez. Bu nedenle Amerika Birleşik Devletleri’ne yapacağınız seyahatlerde sorun yaşamazsınız. Küba’da, giriş yaparken gümrük memuruna uyarmanız halinde pasaportunuza herhangi bir damga veya ibare vurulmaz.

  • Tur için çok girişli Küba vizesi gerekmektedir.
  • Firma, belirtilen programda rezervasyonu olan misafirleri için vize aracılık hizmeti verecektir.
  • Firma, vize alımı için aracılık yapacak olup, onaylanmayan vizeden sorumlu değildir.
  • Başvuru için gerekli evraklar en geç tur hareket tarihinden 1 ay önce ofisimize ulaştırılmış olmalıdır. Gecikmeden kaynaklanabilecek sorunlardan firma sorumlu tutulamaz.
  • Vize başvurusu için gerekli evraklar listesi aşağıda belirtilmiştir.

 Vize başvurusu için gerekli evraklar listesi :

  • Pasaportun kimlik bilgilerinin yer aldığı sayfanın okunaklı kopyası. (Tüm evraklar yüksek çözünürlülükte ve JPG formatında olmalıdır.)
  • 1 adet arkası beyaz fon vesikalık fotoğraf
  • Pasaportun tur bitiş tarihi itibarı ile en az 3 ay geçerlilik süresi olmalıdır.

Not:  Kanada aktarmalı uçuşlarda transit vize uygulaması vardır. Air Canada ile hazırladığımız paket turlarımızda Kanada transit vizesi online olarak alınabilmektedir. Misafirlerin konsolosluğa gitmesine gerek olmayıp, göndereceğimiz online vize formunu doldurup, pasaport bilgilerinin bulunduğu sayfanın renkli fotokopisi ve 2 adet fotoğraflarını tarafımıza göndermeleri yeterlidir. Transit vize ücreti paket fiyatına dahildir.

Küba

Dil: İspanyolca

Para: Peso

Saat Farkı: – 8

Voltaj: 110-220

 

Genel: Karayipler’in en popüler ada ülkesi olan Küba’da subtropik iklim hakim. Yıllık ortalama sıcaklık 26 °C civarında. Ocak ayıyla ağustos ayındaki sıcaklık arasında çok fark bulunmuyor. Küba’da haziran-ekim arasında görülen ve saate 265 km’lik bir hıza ulaşan kasırgalara rastlanıyor. Mayıs ve ekim arası yağışlı mevsim; kasım ve nisan arası kuru mevsim görülüyor. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 27,4 °C civarında.

Telefon: Ülke kodu: 53 Konsolosluk: 7 33 29 33

Vergiler: Vergi iadesi bulunmuyor. Yapılan alışverişlerde mutlaka fatura alınması gerekiyor. Fatura edilmeyen malların ülke dışına çıkışı yasak.

Bahşiş: Restoran ve otellerde 1 $ kadar bahşiş vermeniz yeterli oluyor.

Havana

Küba’nın başkenti Havana, Küba’nın ve Karayipler’in en büyük şehri olma özelliğini taşıyor. Bir turizm kenti olan Havana, sahip olduğu renkli kültürle yer yıl binlerce insanı ağırlıyor. Dansın ve müziğin günlük hayatın temel parçalarından olduğu şehirde, yakın tarihin izleri hala derinden hissediliyor. Bueno Vista Social Clup ruhunu hissetmek için Havana’nın sokaklarında uzun bir yürüyüşe çıkmanızı öneririz.

Mutlaka Görün

La Habana Vieja (Tar

De La Real Fuerza Kalesi

La Cabana Hisarı

Mutlaka Deneyin

Kahve

Muz Kızartması

Istakoz

Trinidad

Küba’nın güney sahilinde Cienfuegos’a 80 km mesafede yer alan Trinidad, Diego Velazquez tarafından 1514 yılında bulunmuş. Dünyaca ünlü Asa Wright Doğa Merkezi’ne ev sahipliği yapan bu şehirde, eğer doğayı çok seviyorsanız doğanın başka hiç bir yerde olmadığı kadar büyüleyici güzelliklerini bulabilirsiniz. Dev deniz kaplumbağaları ve daha birçok büyüleyici canlı türü burada yaşıyor. Küba’da en fazla turist çeken yerlerden biri olan Trinidad, 100’den fazla kuş çeşidine ev sahipliği yapıyor.

Mutlaka Görün

Romantik Müze

Casa De La Trova

Englishman Körfezi

Mutlaka Deneyin

Congri (Barbunyalı beyaz pirinç)

Muz Kızartması

Creole (Meyve sosu)

Varadero

Küba’nın en tanınmış tatil beldesi ve eğlence şehri olan Varadero, 22 km. uzunluğunda plajları ve 25 derecenin altına düşmeyen sıcaklığı ile çok güzel bir tatil bölgesi. İspanyol otellerinin bulunduğu şehir, her yıl yüzlerce turisti ağırlıyor. Tüm Küba’da olduğu gibi Varadero’nun plajlarında da renkli partililer yapılıyor. eğlenceli ve farklı bir tatil düşlüyorsanız bu şehri mutlak ziyaret etmelisiniz.

Mutlaka Görün

Varadero Plajı

Beyaz Ada

Yunus Çiftlikleri

Josone Park

Mutlaka Deneyin

Küba Kahvesi

Guayaba

Arroz Con Pollo

Ropa Vieja

Tur Yorumları

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Bırak