Hareket Yeri / Varış Yeriİstanbul Atatürk Havalimanı

Lviv Havalimanı

Konaklama Detayları 3* – 4* Otel
Uçuş DetaylarıKK 7871 IST 10:15 LWO 12:15

KK 7870 LWO 13:10 IST 15:25

Geçerli Para BirimiGrivna(UAH) – Dolar(USD) – Euro
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
Belirtilen otellerde oda & kahvaltı konaklama
Alan-Otel-Alan transferleri
Panoramik Şehir Turları
Transfer ve turlarda yerel rehberlik hizmeti
Hava limanı vergileri
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Seyahat Sigortası 15 €
Öğle ve akşam yemekleri
Otel ekstraları (telefon, minibar vb. gibi)
Tüm kişisel harcamalarınız
Ekstra turlar

MICEMUDO TRAVEL hava yolu şirketi ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve YOLCU SAAT DEĞİŞİKLİĞİ RİSKİNİ KABUL EDEREK turu satın almıştır.

Batı Ukrayna & Karpatlar

Lviv (2) – Mukachevo – Ujgorod (2)  – Bukovel – Yaremche (1)

Kamenets Podolski (1) – Rogatina (Hürrem) – Ternopol (1)

Atlas Global Tarifeli Seferi ile

1. Gün            İSTANBUL – LVİV

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde saat 08.00’de hazır bulunulması. Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Atlas Global Havayollarının KK 7871 sefer sayılı uçuşu ile 10.15’te Lviv’e hareket , yerel saat ile 12.15’te Lviv’e varış ve alanda bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik Lviv şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. II. Dünya Savaşı’nda zarar görmemiş ender şehirlerden birisi olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesine giren nadir ortaçağ şehirlerinden birisidir. Tur esnasında; Özgürlük Meydanı, Pazar Meydanı, Devlet Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Poltva Nehri, en eski Latin-Gotik Katedrali, ünlü Golden Rose Sinagogu ve kiliselerin bulunduğu eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Eski Lviv bölgesi yürüyerek gezilir, çikolata fabrikası ve ardından kahve fabrikası da ayrıca görülecek  yerler arasindadır. Tur bitimi otele transfer ve serbest zaman. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak ‘’Akşam Yemekli Ortaçağ – Lviv’’ turuna katılabilirler (55 Euro). Turumuza araç ile şehir dışında yer alan Galiçya Krallığı döneminden günümüze gelen ve adeta bir açık hava heykel müzesi görünümünde olan Lychakiv ziyareti ile başlıyoruz, Ortaçağ Lviv sokaklarını yürüyerek devam ediyoruz. Ortaçağ dönemine ait katedraller, evler, sokaklar ve meydanları görüp ardından akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeği sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

2. Gün           LVİV

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz, ‘’Öğle Yemekli Şatolar’’ turuna katılabilirler (65 Euro). Orijinal halleri XVIII. ve XIX. yy.’dan günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda adeta geçmişe, şovalye dönemine bir yolculuk yaşayacaksınız. Turumuz, Zolochev şatosu ile başlar. Kale, yüzyıllar boyunca bir kraliyet ikametgahı, malikane ve hapishane olarak kullanılmıştır. Bu ziyaret ile; benzeri Avrupada 2 tane bulunan Çin Sarayı ve eşsiz oryantal havayı da solumak mümkün olacaktır. Podgoretski Şatosu: 1635 yılında inşa edilen bu kale, zaptedilemez bir kaleden çok bir saray gibidir. ‘3 Silahşörler’ filminin bir kısım çekimleri de bu kalede gerçekleştirilmiştir. Kalenin eşsiz surları ile birlikte, o dönem yaşamına ait bir çok eser de görülmeye değerdir. Puchaevski Manastırı: Ortodoks dünyasının en kutsal mekanlarından biri olan bu manastır, Ukrayna’daki en büyük 2. manastırdır. Efsaneye göre; Tatar işgalinden kaçan Kiev-Pechersk Manastırı’ndan kaçan keşişler tarafından 1240 yılında kurulmuştur. Manastır 1675 yılında Türkler tarafından kuşatılır ama bilinmeyen bir nedenle geri çekilirler. Manastır duvarlarındaki zengin duvar resimleri, Hz. Meryem freskleri, heykeller ve süs eşyaları görülmeye değerdir. Olesko Şatosu: Şato, 16. yy’da inşa edilmiştir.  Plonya Kralı 3. Jan Sobeiski’nin doğduğu ve yaşadığı yerdir.  Lviv’e dönüş. Turumuz Lviv’de çikolata fabrikası turu ile devam eder ve kahve fabrikasında da günün yorgunluğunu atacak kahve ikramı ile son bulur. Otele transfer ve serbest zaman, arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak  ‘’Slav Gecesi Akşam Yemeği’’ turuna katılabilirler (55 Euro).  Geceleme otelinizde.

3. Gün          LVİV  – MUKACHEVO – UJGOROD

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Lviv’den Mukacheva’ya hareket. Mukacheva’ya varış ve şehir turu; Mukachevo panoramik şehir turu kapsamında, Palonak Kalesi ve Cvyato Nicholas Rahibe Manastırı görülecek yerler arasındadır. Taş devrinden kalma nadir öğeler ve Tunç Dönemi silah araç ve gereçlerini de görme fırsatı bulacağız. Ayrıca 16. ve 19. yy şehir sakinlerinin kültür ve yaşamını simgeleyen eserlerde göreceklerimiz arasında. Tur bitiminde Ujgorod’a doğru yola çıkıyoruz Zakarpatya yönetim biriminin merkezi olan ve ülkenin Avrupa’ya açılan penceresi olarak adlandırılan Slovakya sınırındaki Ujgorod’a varış. Uj nehrinin kıyısında ve Karpat dağlarındaki Ujok geçidinin güney girişinde yer almasıyla etkileyici bir görünüme sahiptir. Şehir turunun ardından serbest zaman. Ardından arzu eden misafirlerimiz ‘’Akşam Yemekli Transkarpatya Gecesi’ turuna katılabilirler  (55 Euro). Tur bitiminde otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

4. Gün           UJGOROD

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman, arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan ‘’Öğle Yemekli Chinadievo Köyü, Schönborn Sarayı ve Beregovo’’ turuna katılabilirler (65 Euro). Geçmişte Avusturya-Macaristan imparatorluğuna ait olan, dönemin en sıradışı ve üstün mimari yeteneklerini gösteren göz alıcı Schonbörn Av Sarayı’nı görüyoruz. Beregovo, Macaristan sınır köylerinin geleneksel kültürünü görme fırsatını bulacağımız eşsiz  Transkarpatya gezisidir.  Bölge, yüksek tuzluluk oranına sahip şifalı suları ile ünlüdür. Bu göllerin benzeri dünyada sadece 3 yerde bulunur: Sakhalin, Yeni Zelanda ve İzlandiya. Bu bölgede termal havuzlarda yüzme ve şarap mahzenlerini ziyaret etme imkanı bulacağız. Ayrıca schengen vizesi olan misafirlerimiz için tam gün ‘’Slovakya ve Macaristan Köyleri’’ turu (85 Euro). Tur bitimi otele taransfer.

5. Gün           UJGOROD – BUKOVEL – YAREMCHE

Sabah kahvaltısının ardından Bukovel kayak merkezi üzerinden Yaremche Şehri’ne hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan ‘’İza Köyü’’ turuna katılabilirler (25 Euro). Tura katılmayan misafirlerimiz için Hust şehrinde bekleme imkanı. İza köyü, bünyesinde 3 farklı özelliği barındırmaktadır. Burada yerel halk yaklaşık 200 yıldır ‘Nijne Selishe’ adıyla anılan İsviçre peyniri yapımı ile uğraşmaktadır. Karpat şarapları ve peynir tadımı sonrasında  köylülerin bir diğer uğraşı olan el örgüsü sepet ve süs eşyalarını görüyoruz. Köyde aynı zamanda Ukrayna’nın tek geyik çiftliğini de ziyaret edeceğiz. Bukovel’e yolculuğumuzun devamında Solotvino ve Rahov kasabası gibi yerleşim yerleri üzerinden Trufanets Şelaleleri, Yablunetski Geçidi gibi oldukça keyif verici gibi yerleri gördükten sonra Bukovel şehrine varıyoruz, dünyaca ünlü  kayak merkezinin de olduğu Bukavel’de vereceğimiz fotoğraf molasından sonra yolumuza devam ediyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrasında Yaremche şehrine varışımız ile birlikte  şehir turumuzu yapıyoruz. Yaremche şehir turundan sonra serbest zaman, arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan ‘’Oleksi Dovbusha Kayalıkları, Mağara ve Şelale’’ turuna katılabilirler (35 Euro). Bir doğa harikası olan Dovbusha Kayalıkları , mağara  ve şelale gezimizden sonra otele transfer ve geceleme otelinizde.

6. Gün        YAREMCHE  – KAMENETS PODOLSKİ

Sabah kahvaltısını ardından Kamenets Podolski şehrine doğru hareket ediyoruz, yol üstü arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan ‘’Chernovtsi ve Hotin Kalesi’’ turuna katılabilirler (35 Euro). Dinyester nehri kıyısında kurulan Hotin şehrinde yer alan Hotin Kalesi 13. ve 15. yüzyıllar arasında inşa edilmiştir. Osmanlı Devleti ile Lehistan arasında 1620-1629 savaşlarına son veren Hotin Antlaşması, Ekim 1621 tarihinde burada imzalanmıştır. Tur bitimi  Kamenets Podolski şehrine varış ve şehir turu; Kamenets-Podolskiy, bugün Ukrayna sınırları içinde kalan Ukrayna’nın 3. en büyük ortaçağ şehridir. Osmanlı tarihinde (1672-1699 döneminde) Kamaniçe adıyla Osmanlı Devleti’nin Podolya Eyaletinin de idarî merkezi olmuştur. IV. Mehmet komutasındaki Osmanlı ordusunun Kamaniçe Seferi’nde 8 günlük kuşatmanın ardından fethedilerek Osmanlı Devleti topraklarına katıldı ve bu durum 1672‘de imzalanan Bucaş Antlaşması‘yla Lehistan Krallığı (Polonya) tarafından kabul edildi. Bugün şehrin ortaçağ bölgesinde, sayısız  anıtsal yapı görmek mümkündür. Ortodosk, Hristiyan,  Musevi ve İslam mabedleri, Türk ve Ermeni Burcları, ortaçağ dönemi sokak ve meydanlar ile beraber birçok anıtsal yapı görülür. Tur bitimi serbest zaman. Ardından otele transfer. Geceleme otelinizde.

7. Gün        KAMENETS PODOLSKİ – ROGATİNA (HÜRREM) – TERNOPOL  

Sabah kahvaltısinın ardından Hürrem Sultan’ın doğduğu kasaba olan Rogatin üzerinden Ternopol şehrine hareket. Yol üstü arzu eden misafirlerimiz ‘’Kamanets (Komanice) Podolski Kalesi ve Ivano Frankovsk’’ turuna katılabilirler (35 Euro).  Kamaniçe Kalesi Ukrayna‘nın Kamyanets-Podilski kentinde bulunan tarihi bir Polonya kalesidir. 16721699 yılları arasında 27 yıl boyunca Osmanlıların elinde kalmış, Osmanlı Devleti‘nin Kamaniçe Eyaleti‘nin eyalet merkezi olarak işlev yapmıştır. tur bitimi, Ivano Frankovsk şehri görüldükten sonra Hürrem Sultanın doğduğu şehir olan olan Rogatina’yı geziyoruz.

Şehir gezildikten sonra Hürrem Sultan’ın heykelinin olduğu meydanda fotoğraf molası veriyoruz. Turumuzun devamında Galiçya Türk Şehitliği’nin bulunduğu Berejaniden geçerken şehitligimizi ziyaret ettikten sonra Ternopol kentine varıyoruz ve şehir turu yapıyoruz. Ternopol Batı Ukrayna’nın merkezinde ve Galiçya’nın doğusunda yer alan görkemli bir ortaçağ kentidir.  Tarihi Ternopol şehrinde, ortaçağa ait  birçok mimari yapı, sokaklar mabedler, meydanlar görülecek yerler arasındadır.  Tur bitimi otele transfer ve serbest zaman, arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan ‘’Gala Yemeği Ukrayna Gecesi’’ turuna katılabilirler (55 Euro).  Geceleme otelinizde.

8. Gün         TERNOPOL  – LVİV – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Lviv Havalimanı’na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Atlas Global  Havayolları’nın  KK 7870 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.10’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 15:25’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Avantajlı Ekstra Geziler : 260 Euro yerine 190 EURO !!!

Öğle Yemekli Şatolar turu (65 Euro) + İza Köyü turu (25 Euro)  

Öğle Yemekli Chinadievo Köyü, Schönborn Sarayı, Beregovo turu (65 Euro)

Oleksi Dovbusha Kayalıkları, Mağara ve Şelale  (35 Euro) + Chernovtsi ve Hotin Kalesi (35 Euro)

Kamanets (Komanice) Podolski Kalesi ve Ivano Frankovsk (35 Euro)  =260  Euro 190 Euro

Tur Yorumları

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Bırak