“KAPTAN COOK’UN İZİNDE OKYANUS ÖTESİNE SOLUKSUZ BİR MACERA”

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile (8 Gece Konaklama)

 Çarşamba:              İSTANBUL – SİNGAPUR – MELBOURNE

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali THY kontuarında yapılacak check-in işlemlerinin ardından saat 01:50’de Türk Hava Yolları’nın TK 054 sayılı tarifeli seferi ile Singapur’a hareket. Saat 17:55’de varış. Saat 19:55’de Qantas Hava Yolları’nın QF sayılı tarifeli uçağı ile Melbourne’e hareket. Geceleme uçakta.

Perşembe:              MELBOURNE

Saat 05:20’de Melbourne varış ve panoramik şehir gezisi. 2011 yılında “Dünyanın En Yaşanabilir Şehirleri” listesinde kültürel ve sosyal koşullar bakımından birinci seçilen kentte I. Dünya savaşında hayatını kaybeden Avustralyalı askerler için inşa edilen Anzak Anıtı, Federasyon Meydanı ve Flinders Caddesi, Aziz Paul Katedrali, olimpiyat bölgesi, ülkenin yaygın sporlarından kriket sahaları, Fitzroy Bahçeleri ve İngiltere’den kente getirilen ünlü İngiliz kaşif James Cook’un yaşadığı ev göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenme. Akşam saatlerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Nostaljik Tramvay’da Akşam Yemeği gezisine katılabilirler (125 Euro). Turumuzda gerçek bir tarihi tramvay restoranla Melbourne sokaklarını keşfederken akşam yemeğimizi alıyor ve bu ilginç deneyimin keyfini sürüyoruz. Tur sonrası otelimize dönüş ve geceleme.

Cuma:                     MELBOURNE

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Ballarat Vahşi Yaşam Parkı ve Sovereign Tepesi Altın Madenleri turuna katılabilirler (275 Euro). Gezimiz dünyaca ünlü Tasmanya canavarlarından Avustralya’nın sembolü haline gelmiş kangurulara ülkenin kendine özgü birçok hayvan çeşitliliğine ev sahipliği yapan Ballarat Doğal Yaşam Parkı ile başlıyor. Vahşi yaşamın doğal ortamında yapacağımız keyifli turun ardından Avustralya’nın en popüler ve ilgi çekici açık hava müzelerinden olan Sovereign Tepesi’ne hareket ediyoruz. 1850’li yıllarda altın madenin keşfedilmesiyle dünyanın birçok ülkesinden binlerce maceracıyı madenlere getiren bu bölgede çeşitli animasyonlarla bu tarihi atmosferi yeniden yaşıyor, döneminin kostümleriyle bizleri karşılayan bay ve bayanların eşliğinde tarihin derinliklerine adımlıyoruz. Bölgeden çıkarılan ilk altınların da sergilendiği Altın Müzesi’nde de yapacağımız tur sonrası otelimize dönüş ve geceleme.

Cumartesi:             MELBOURNE – AUCKLAND

Sabah erken saatlerde havalimanına transfer. Qantas Hava Yolları’nın QF 036 sefer sayılı tarifeli uçağı ile saat 06:20’de Auckland’a hareket. Saat 11:55’de Auckland’a varış ve Yeni Zelanda’nın en kentleşmiş yerleşimi Auckland’da panoramik şehir gezisi. Turumuzda etkileyici modern mimarisiyle şehir tiyatrosu, liman köprüsü, Aotea Meydanı ve Queen Caddesi, Aziz Patrick Katedrali, Auckland Müzesi ve siyah kumları ile meşhur Karekare sahili göreceğimiz yerler arasında. Panoramik turumuz ardından otelimize transfer ve dinlenme. Geceleme otelimizde.

Pazar:                     AUCKLAND

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Waitomo & Agrodome & Te Puia turuna katılabilirler (350 Euro). Turumuz her yıl dünyanın dört bir tarafından gezginlerini ağırlayan Waitomo Glowworm Mağarası ile başlıyor.

Tavanında yaşayan binlerce ateşböceğinin karanlıkta ışıldayan büyüleyici şölenine tanıklık ediyor ve koşullar uygun olduğu takdirde Waitiomo Nehri’nin yer altı sularında özel botlarla mağara derinliklerine macera dolu bir yolculuk yapıyoruz. Ardından doğal güzelliğiyle meşhur Yeni Zelanda kır yaşamını yakından tanıyacağımız Agrodome Çiftliği’ne hareket ediyor ve çiftlik hayatının huzur dolu günlük yaşantısını birbirinden ilginç tanıtımlar eşliğinde izliyoruz. Sonrasında sıcak su kaynakları ve gayzerleri ile ünlü Te Puia jeotermal vadisini adımlıyoruz. Sıcak su kaynakları ve gayzerler çevresinde yapacağımız yürüyüş ardından Yeni Zelanda yerlileri Maori kabilesi ile tanışıyor ve dünyaca ünlü Haka Dansını seyrediyoruz. Unutulmayacak bir günün ardından otelimize dönüş ve geceleme.

Pazartesi:                AUCKLAND

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Hobbit Köyü turuna katılabilirler (275 Euro). Gezimizde İngiliz filolojist ve Oxford profesörü J.R.R. Tolkien’in yazdığı öyküden uyarlanarak dünya sinema tarihine damgasına vurun ünlü “Yüzükleri Efendisi” ve “Hobbit” filmlerinin çekildiği doğa harikası Shire Diyarı ve Hobbit Köyü açık hava film stüdyosunu ziyaret ediyoruz. Yemyeşil bir vadi içerisinde şekillenen mağara evler, dereler, köprüler, yel ve su değirmenleri, hanlar, bahçeler ve ormanlardan oluşan masalsı köyde filmin unutulmaz sahnelerinin geçtiği tüm mekanları adımlıyor ve Hobbit efsanesinin izini sürüyoruz. Tur sonrası otelimize dönüş ve geceleme.

Salı:                        AUCKLAND – SİDNEY

Sabah erken saatlerde havalimanına transfer ve Qantas Hava Yolları’nın  QF 142 sefer sayılı tarifeli uçağı ile saat 07:20’de Sidney’e hareket. Saat 09:00’da Sidney’e varış ve Avustralya’nın en eski yerleşim merkezlerinden biri olan kentte panoramik şehir turu. Gezimizde ilgi çekici mimarisiyle prestijli Pritzker Mimarlık Ödülü’ne layık görülen Opera Evi ve uzun yıllar boyunca kentin gemicilik merkezi olan Circular Rıhtımı, Sidney’i ve Avustralya’yı simgeleyen en önemli yapılardan biri olan Sidney Köprüsü, Çin Bahçelerinden Tumbalong Parkı’na pek çok çeşitli yapıya ev sahipliği yapan Darling Limanı ve çevresi, Sidney Kulesi ve ülkenin dünyaca ünlü sörf merkezlerinden Bondi Sahili göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenme. Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan akşam yemekli tekne turuna katılabilirler (125 Euro). Sidney Limanı’ndan lüks bir tekne ile hareketle açılacağımız gezide şehrin romantik gece manzaraları eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz. Gezi ardından otelimize transfer ve geceleme.

Çarşamba:              SİDNEY

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Mavi Dağlar ve Yağmur Ormanları turuna katılabilirler (250 Euro). Turumuzda yolculuğumuz önce sarp kayalıklardan nefes kesen zirvelere ev sahipliği yapan UNESCO Dünya Mirası Mavi Dağlara uzanıyor. Nepean Nehri ve Krallar Sofrasında izleyeceğimiz manzaralar ardından yağmur ormanları içerisinde yapacağımız yürüyüşle Wentworth Kanyonunu keşfediyoruz. Sonrasında Leura Köyü ve Katoomba Şelalesini geziyor ve dünyaca ünlü hikayesiyle “Three Sisters (Üç Kız Kardeş)” kayalarını görüyoruz. Aborjin tarihi hakkında da alacağımız bilgiler eşliğinde raylı sistemler ve teleferikler ile dünyanın en etkileyici doğa serüvenlerinden birini yaşıyoruz. Turumuz sonrası Sidney Olimpiyatlarının yapıldığı güzergah ve olimpiyat köyü üzerinden otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Perşembe:              SİDNEY

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Port Stephans ve Kum Sörfü turuna katılabilirler (175 Euro). Gezimizde Sidney’in kuzey kıyılarına hareket ediyor ve Port Stephan’dan teknelerle hareketle Nelson Koyu’ndaki yunusların doğal ortamlarındaki eğlenceli dünyalarını gözlemliyoruz. Ardından 4×4 jiplerimizle beraber Stockton Kumullarına varıyor ve bir çölü andıran devasa kumulların üzerinde rehberimiz eşliğinde kum sörfünün heyecan dolu keyfini sürüyoruz. Tur sonrası otelimize dönüş ve geceleme.

Cuma:                     SİDNEY – SİNGAPUR – İSTANBUL

Otelimizde alınacak erken kahvaltının ardından havalimanına transfer. Saat 10:20’de Qantas Hava Yollarının QF 081 sefer sayılı tarifeli uçağı ile Singapur’a hareket. Saat 16:45’de Singapur’a varış. Saat 21:40’da Türk Hava Yollarının TK 055 sayılı tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket. 17 Eylül, Cumartesi saat 04:05’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

      AVUSTRALYA & YENİ ZELANDA       İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞITEK KİŞİLİK     ODA FARKI3-12 YAŞ ÇOCUK0-2 YAŞ ÇOCUK
Fiyatlar2.499 Euro500 Euro2.449 Euro650 Euro
4* ŞEHİR MERKEZİ OTELLER
MELBOURNE4* The Crossley Hotel vb.
AUCKLAND4* Auckland City Hotel vb.
SİDNEY4* Sydney Hotel CBD vb.

*Mil ile seyahat etmek isteyen misafirlerimizin paket tur fiyatından uçak bileti ücreti ve havalimanı vergileri çıkarılmaktadır. Ancak bu uygulama katılmcı sayısına bağlı olup grup seyahati için netleşen kesin sayıya istinaden belirlenir. Milleri ile business sınıfa upgrade olmak isteyen misafirlerimiz biletleme yapıldıktan sonra hava yolundan gelecek onaya göre bunu memnuniyetle gerçekleştirebilirler.

*Çocuk fiyatları sadece çocukların ebeveynleri ile aynı odada konaklaması şartı ile geçerlidir. 0-2 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 2 yaşından, 3-12 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinden 12 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

*Tura katılacak T.C. pasaportlu vatandaşların schengen vizeye ihtiyaçları vardır. Pasaportların ve gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi halinde Micemudo travel vize alımlarında yardımcı olacaktır. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz. Vize için istenilen gerekli belgelerin zamanında ve eksiksiz verilmemesinden kaynaklanacak problemlerden Micemudo travel sorumlu değildir. Vize alacak yolcular konsolosluk tarafınca şahsen görüşmeye çağıralabilir.

*Dış nedenlerden dolayı Micemudo travel programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*Tura katılımın yeterli olmaması durumunda Micemudo travel iptal/değişikliği misafirlerine tur hareketinden 20 gün önce bildirecektir.

*Micemudo travel, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09. 1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

*Micemudo travel, standartları aynı kalmak şartıyla programda belirtilen otelleri ve lokasyonları değiştirme hakkına sahiptir.

*Ekstra turlar tur rehberi tarafından organize edilecek olup yeterli katılımın oluşmadığı durumlarda iptal edilebilir veya gezi fiyatları revize edilebilir.

*Yol üzerinde düzenlenen ekstra turlara katılmayan misafirler tur rehberinin yönlendireceği dinlenme alanlarında bekleme yaparlar.

*Tur esnasında yerel otoriteler tarafından gezilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen turlar gerçekleştirilmez. Bu turların yapılamamasından Micemudo travel sorumlu değildir.

*İptal ve değişiklik durumunda “MİCEMUDO TRAVEL SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

*MİCEMUDO TRAVEL ve/veya ilgili eser sahipleri işbu programın düzenleyicisi ve sahibi olup tüm kullanım ve tasarruf yetkisi MİCEMUDO TRAVEL’a aittir. İşbu program üzerindeki her türlü metin, yazı, bilgi, fotoğraf, döküman, işaret ve benzeri tüm haklar ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmaktadır. Micemudo travel’ın yazılı izni olmadan işbu programda bulunan tüm bilgi, içerik, resim, döküman veya işaretlerin kullanılması, herhangi bir amaçla kopyalanması, değiştirilmesi, tekrar yazılması, çoğaltılması, postalanması, aktarılması, yayınlanması ve dağtılması kanuni olarak yasaklanmıştır.

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul-Singapur-İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri

Qantas Hava Yolları tarifeli seferi ile Singapur-Melbourne / Sidney-Singapur ekonomi sınıfı uçak biletleri

Qantas Hava Yolları tarifeli seferi ile Melbourne-Auckland / Auckland-Sidney ekonomi sınıfı uçak biletleri

Tüm havalimanı vergileri ve bilet servis ücretleri

4*otellerde toplam 8 gece kahvaltı dâhil konaklama

Konaklama vergileri

Panoramik Melbourne, Auckland ve Sidney şehir turları

Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

Micemudo travel profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Rehber, sürücü ve araç masrafları (Otoyol, park, ulaşım, konaklama, yemek vs.)

Avustralya ve Yeni Zelanda vize ücretleri (190 Euro)

Özel seyahat sağlık sigortası

Ekstra turlar

Fazla bagaj ücreti, otel ekstraları ve kişisel harcamalar

Programda belirtilmeyen tüm gezi, ulaşım hizmetleri ve yiyecek/içecekler

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Tur Yorumları

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Bırak