just LVIV it

Avrupa’ya gitmek istiyorsunuz ama vize işlemleri ile uğraşmak istemiyor musunuz ?
Prag’ı çok mu merak ediyorsunuz?
Türkiye’de ki gece hayatını beğenmiyor musunuz?
Türkiye’de Opera’ya gitmek için yüzlere lira para vermek istemiyor musunuz ?

Cevabınız evetse gelin buyrun Lviv’e!
Lviv ya da diğer adıyla Lvov Ukrayna’nın en batısında Polonya sınırına sadece 70 Km uzaklıkta.
Burası tam bir Avrupa şehri. Şehir II. Dünya Savaşından ufak tefek hasarlarla kurtulmuş olup tarihi yapı halen korunmakta UNESCO tarafından da Dünya Mirası listesindedir.

Burası küçük Prag olarak adlandırılsa kimse itiraz etmez diye düşünüyorum.

Gece hayatı çok ucuz, Akşam diskoda heyecanlanıp bar deskinde duran herkese benden kokteyl deseniz ödeyeceğiniz en fazla 100 TL olur. Şişe açtırmak ise 70 TL filan. Türkiye’de benzer bir mekanda minimum 700 TL ödersiniz.
Ayrıca gece hayatı çok renkli, bir birinden eğlenceli onlarca gece kulübü sizi bekliyor.
Karaoke barları ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederim.Tüm müşterilerin nasıl bu kadar güzel şarkı söylediğine şahitlik edin. Sesinize güveniyorsanız bir Tarkan şarkısıyla tüm alkışları alabilirsiniz.

Türkiye’de tarihi bir mekanda Opera izlemek isteseniz sanırım bilet başlangıç fiyatları minumum 100 TL civarında olacaktır. Lviv’de ise sadece 3 TL. Yanınıza en şık kıyafetlerinizi almayı sakın unutmayın. Aksi halde oradaki insanların şıklıklarını gördüğünüzde kendinizi kötü hissedebilirsiniz.
Programlara http://opera.lviv.ua/en/ web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Avrupa’nın neredeyse tamamını gezmiş biri olarak söylüyorum ki Lviv’de ki oteller bir harika.
Özellikle konakladığımız Modern Art Hotel.Bu otel daha öncelerde sinema binasıymış. Bina otele dönüştürülürken aslına mümkün olduğunca sadık kalınmaya çalışılmış. Otelin  lobisi 10 m2 var yok . Odalar harika. Ama bu otelin en güzel yapan özelliklerin başında şehrin tam kalbinde olması ve harika bir restorana sahip olmasıdır. Restorandan çektiğim bir kaç resmi sizinle paylaşıyorum.

Dahası Lviv anlatmakla bitecek bir şehir değil. Aslanlar şehri olarakda anılmaktadır. Tarihi binaların bir çoğunda Aslan Figürü vardır.
Binalarda diğer dikkat çeken detay ise pencereler.
Binaların bir çoğunun cephesinde sadece 3 penceresi var. Bunun nedeni ise vergiler. Zamanında Lviv’de 3 pencereden fazla penceresi olan evlerden vergi alınmasına karar verilmiş bu nedenle binaların bir çoğu 3 pencerelidir.
Daha fazla pencereli binalar ise zengin insanları yaşadığı evler olarak göze çarpmaktadır.

Lviv’i keşfetmek isteyenler için aşağıdaki gibi tur programı düzenledik. 24 Temmuz’da Pegasus Hava Yolları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Lviv’e gideceğiz. Sizleri de aramızda görmek isteriz. Hemen rezervasyon için tıklayın. #Rezervasyon


24.07.2015 CUMA                                             1.GÜN         İstanbul – Lviv

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali MICEMUDO TRAVEL kontuarı önünde saat 11:30’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus ile Lviv’e hareket. Saat 15:55’te Lviv’e varışımızın ardından alanda bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize hareket ve otelimize yerleşme. Akşam Yemeğimiz için saat 20:00’da ‘’The First Lviv Grill Restaurant of Meat and Justice’’ e geçiyoruz. Geceleme şehir merkezindeki otelimizde.
25.07.2015 CUMARTESİ                                        2.GÜN         Lviv
Sabah kahvaltısının ardından şehir turumuz için profesyonel rehberimiz eşliliğinde Lviv’i tanıyoruz. Dileyen misafirlerimiz için Extra düzenlenecek Lviv Şatolar turu. Geceleme otelimizde.
26.07.2015 PAZAR                                                      3.GÜN         Lviv
Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz için düzenlenecek alışveriş turumuz için rehberimiz bizi otelde bekleyecektir. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
27.07.2015 PAZARTESİ                                      4.GÜN         Lviv – İstanbul
Sabah kahvaltısının ardından ve serbest zaman. Saat 14:00’da özel otobüsümüz ile havaalanına transfer. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus ’un tarifeli seferi ile saat 16:50’de İstanbul’a hareket. İstanbul’a 18:55’de varış ve turumuzun sonu.

Otel, Uçak ve Fiyatlar

4* Modern Art Hotel vb.
Single Standart Oda 499 USD
Müşteri Puanı 9/10
http://modern-arthotel.com/en/hotel.html
24.07.2015 Cuma
PC634
İstanbul – Lviv
13:45 15:55
27.07.2015 Pazartesi
PC635
Lviv – İstanbul
16:50 18:55
Ücrete Dahil Olan Hizmetler

      İstanbul – Lviv – İstanbul Pegasus ile Ekonomi Sınıf Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
      Klimalı minibüsler ile Alan-Otel-Alan transferleri
      Panoramik Şehir Turları
      Belirtilen otellerde oda kahvaltı konaklamalar
      Türkçe Rehberlik Hizmeti
      1 akşam yemeği
      Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)
      Havalimanı vergisi
      Kaza ve Seyahat Sağlık Sigortası: 15.-EUR

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·         Kişisel harcamalar ve ekstra bagaj ücretleri.
·         Alkollü içecekler ve mini bar kullanımı.
·         Yurt dışı çıkış harcı pulu 15 TL
MICEMUDO TRAVEL hava yolu şirketi ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve YOLCU SAAT DEĞİŞİKLİĞİ RİSKİNİ KABUL EDEREK turu satın almıştır.

Hemen rezervasyon için tıklayın. #Rezervasyon

Yazar Hakkında

client-photo-1
mimu

Yorumlar

Bir cevap yazın