+90 850 333 8870 info@micemudo.com
+90 850 333 8870 info@micemudo.com

Karadeniz Ve Kafkasya Turu

Karadeniz Ve Kafkasya Turu

 • İstanbul Hareketli
 • 8 Gece 9 Gün
 • 7 Gece Otel Konaklaması
 • Otobüs ile Ulaşım
 • 10299 ₺2 Kişilik odada kişi başı fiyatı

Tur Programı


1.Gün. (Samsun’a Gece Yolculuğu)


* 19:00 Yenibosna Airport Avm Otoparkı
* 20:00 Trump Tower Otoparkı ( P1 Katı )
* 21:00 Uzunçayır İspark Otoparkı ( E-5 Ankara Yönü )
* 21:15 Kartal Yemek Center
* 21:30 Çayırova Mc Donalds

Değerli Konuklarımız; yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte tarihi eskilere dayanan birçok medeniyete tanıklık eden Samsun’a doğru yolcuğumuza başlıyoruz.


2.Gün. (Samsun – İlk Adım Anıtı – Atatürk Heykeli – Bandırma Vapuru – Ordu Boztepe – Giresun)


Değerli Konuklarımız, sabah erken saatlerde Samsun’a varıyoruz. 19 Mayıs 1919’ da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ilk ayak bastığı yeri simgelemek üzere yapılan İlk Adım Anıtı’nı, Atatürk Heykeli’ni görüp, Bandırma Vapuru’nu geziyoruz. Bandırma Vapuru gezimizin ardından Ordu’ya doğru hareket ediyoruz. Mavi ile yeşilin buluştuğu şehir Ordu’da, Karadeniz’in en güzel seyir terasına sahip olan 485 metre yüksekliğindeki Boztepe’ye teleferik ile çıkıyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Boztepe’den Ordu’yu izliyoruz. Çay ve kahvelerimizi yudumladıktan sonra Giresun’a doğru hareket ediyor konaklama otelimize geçiyoruz.

Kahvaltı: Yol üzeri planlanmış mola tesisinde serbest kahvaltı (İlk gün kahvaltı ekstra olarak alınır. Otellerde alacağımız sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri tur ücretine dâhildir. İlk gün kahvaltı ve son gün akşam yemeği tur ücretine dahil değildir.)

Öğle Yemeği: Terme Ulusoy Tesisleri’nde ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Konaklama Otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Giresun Otelleri.


3.Gün. ( Trabzon – Uzungöl – Rize – Zilkale )


Değerli konuklarımız sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Trabzon’a ulaşıyoruz. Sürmene – Of – Çaykara istikametini kullanarak Uzungöl’e ulaşıyoruz. Deniz seviyesinden yaklaşık 1000 metre yüksekliğinde ki bu doğa harikası gölü fotoğraflamanız ve çevresinde yürüyüş yapabilmeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından otobüsümüzle buluşarak Çamlıhemşin’e doğru yola çıkıyoruz. Çamlıhemşin’e geliyor ve dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra organizasyonlarımızı yapıyoruz. Ekstra organizasyonlarımızın ardından otelimize yerleşiyoruz.

1.Seçenek: Zilkale – Palovit Şelalesi Gezisi: Çamlıhemşin’den bineceğimiz minibüslerle “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva Köyü’nü görüyor, Çinçiva Köprüsü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Fırtına Vadisi üzerinde yükselen Zilkale’ye geçiyoruz. Tıpkı bir kartal yuvasını andıran kaleyi geziyoruz. Ardından Zilkale’ den ayrılıyor, Palovit Şelalesi’ne gidiyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Çamlıhemşin’e dönüyoruz. (Ekstra)

2.Seçenek: Fırtına Deresinde Rafting; yaklaşık 1,5 saat süren uzman eğitmenlerin vermiş olduğu bilgiler ışığında hafif bir parkurda Rafting. (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Konaklama otelinde alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir. )

Öğle Yemeği: Çamburnu Tesisleri

Konaklama: Çamlıhemşin Otelleri.

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.


4.Gün. ( Ayder Borçka Karagöl Batum )


Değerli konuklarımız, otelimizde alacağımız kahvaltının ardından 2010 yılında Berlin Uluslararası Film Festivali’nde ülkemize “Altın Ayı” ödülünü getirmeyi başaran “Bal” filminin çekimlerinin gerçekleştiği 1350 metre yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yaylası’na geliyoruz. Gelin Tülü Şelalesi, Horon Düzlüğü gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Borçka’ya hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra Borçka Karagöl turumuza çıkıyoruz. Burada bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Karadeniz’in bakir kalmış güzelliği ile ziyaretçilerini büyüleyen Klaskur Deresi’nin önünün heyelan ile kapanması ile oluşan Karagöl’e doğru ilerliyoruz. Yola sanki bir tünel kurarcasına uzanan yemyeşil ağaçlar içerisinden geçerek, yolumuz üzerinde Bartnala – Korpa – Rusmana – Maisur şelalelerini görerek Karagöl’e ulaşıyoruz. Dağların arasında saklı kalmış bu heyelan gölü sizleri büyüleyecek. Burada vereceğimiz serbest zaman içerisinde göl kıyısında bulunan sandallar ile gezinti, ya da göl çevresinde yürüyüş yapabilirsiniz. Karagöl’den ayrılarak Sarp Sınır Kapısı’na geliyoruz. Geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama otelinde (Tur Ücretine Dahil )

Öğle Yemeği: Arhavi Loca Restoran

Konaklama: Batum Otelleri V.b

Akşam Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.


5.Gün. ( Zugdidi – Enguri Barajı – Mestia)


Değerli konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Karadeniz sahil yolunu takip ederek Kobuleti – Poti – Zugdidi istikametini kullanarak yola çıkıyoruz, Zugdidi’ye ulaşıyoruz. Megrelya Prensi Dadiani tarafından yaptırılmış olan Dadiani Sarayı’nı ve sarayın eşsiz botanik bahçesini gezdikten sonra Zugdidi’den ayrılıyoruz. Enguri nehri üzerinde Sovyetler birliği tarafından inşaatına 1961 yılında başlanılıp 1978 yılında tamamlanmış olan yapıldığı tarihte Dünya’nın en yüksek günümüzde ise Gürcistan ‘ın en yüksek, dünya’nın en yüksek 6. Barajı olma özelliğine sahip 271,5 metre yüksekliğe sahip Enguri Barajı’nı görüyoruz. Burada aldığımız eşsiz fotoğraflardan sonra yolumuza devam ederek Svaneti bölgesinin en büyük şehri Mestia’ ya varıyoruz. Mestia’yı gezmeye başlıyoruz. 12.YY’dan kalma Svan savunma kulelerinin arasında kurulmuş olan Mestia sizleri tam anlamıyla mest edecek. Kafkas Dağları’nın inanılmaz manzarasını yakalama şansına sahip olacağız. Gezilerimiz sonrasında otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında ekstra olarak alınacaktır. ( Tur ücretine dahil değildir. )

Konaklama: Mestia Otelleri.

Akşam Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.


6.Gün. ( Ushguli – Martvili Kanyonu – Gelati Manastırı – Kutaisi)


Değerli konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında dileyen misafirlerimizle ekstra Ushguli turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ekstra turumuzun ardından Martvili Kanyonu’na doğru hareket ediyoruz. Kanyonda dileyen misafirlerimiz yürüyüş yapabilirler dileyen misafirlerimiz kanyonun içinde bot turuna katılabilirler. Burada ki gezilerimiz sonrasında Kutaisi’ ye geliyoruz. Tarihte ki Kolheti İmparatorluğu’na başkentlik yapmış, altın post mitolojisine de konu olmuş bu şehirde Tiyatro Meydanı, Gürcistan Meclis binalarını gördükten sonra sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Gürcistan Kilise’si tarafından Aziz ilan edilmiş olan Gürcistan’ın Kurucusu olarak kabul edilen Kral IV David tarafından 1106 yılında inşa ettirilmiş ve Unesco Kültür Mirasları listesinde olan Gelati Manastırını ziyaret ediyoruz. Kral IV. David’ in mezarının da burada olması sebebiyle Gürcü halkı için çok önemli olan bu manastırın kilise bölümünde ki frescolara bakarken gözlerinizi alamayacaksınız. Gezilerimizin ardından otelimize yerleşiyoruz.

Ekstra Ushguli Turu: Mestia şehir merkezinde bizleri bekleyen 6 – 8 kişilik ciplerimize binerek doğanın içinden patika yollarda yapılan yolculuktan sonra Enguri Nehri’nin doğuş noktası olan Ushguli’ye varıyoruz. Kafkas Dağları’nın eteklerinde kurulmuş olan bu köy en çok Svan kulesinin bir arada bulunduğu yer olma özelliğini taşımaktadır. Gürcistan’ın en yüksek noktası olan 5193 metre yüksekliğindeki Shkhara Dağı’nı ve Kafkas Dağları’nı görüyoruz. Atların, ineklerin ve domuzların serbestçe dolaştığı köyün sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Svan Etnografya müzesini ziyaret ettikten sonra Enguri Nehri’nin kıyısında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası bizleri bekleyen ciplerimize binerek Mestia’ya geri dönüyoruz

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Kutaisi serbest zaman

Konaklama: Kutaisi Otelleri.

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü olarak tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.


7.Gün. ( Batum – Tiyatro Meydanı – Sürmene – Zigana Geçidi )


Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Batum Şehir Merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Orta Cami, Türk Mahallesi, Piazza Meydanı, Aziz Nikolaos Kilisesi, Medea Heykeli, Poseidon Heykeli, Tiyatro Meydanı, Ali ve Nino heykeli gezilerimizi tamamlayarak serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Sarp Sınır Kapısı’na gelerek geçiş işlemlerimizi tamamlıyor ve Türkiye’ye dönüyoruz. Alacağımız öğle yemeği sonrasında Rize bezi fabrikasına gidiyoruz. Rize dokumalarının tarihini ve yapılışını dinledikten sonra alışveriş yapabilmeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından bölgenin en önemli tarım ürünlerinden biri olan çay bitkisinin demliğimize gelene kadar geçirdiği aşamaları görmek için çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Burada yapacağımız alışverişin ardından bıçakları ile meşhur Sürmene’ye geliyoruz. Çeliğe maharetli ustalar tarafından nasıl şekil verildiğine dair bilgiler aldıktan sonra alışveriş yapabilmeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. Sonrasın da geçit anlamına gelen Zigana Dağı’na geliyor ve Zigana Geçidi’nden geçerek eşsiz manzarasını fotoğraflıyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Arhavi Loca Restoran

Konaklama: İvme Otel vb.

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü olarak tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.


8.Gün. ( Sümela Manastırı – Ayasofya – Atatürk Köşkü )


Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Altındere Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Bir yanımızda Coşandere diğer yanımızda yemyeşil bitki örtüsü manzarası eşliğinde Altındere Vadisi boyunca ilerliyor Altındere Milli Parkı’na ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz minibüsler ile Sümela Manastırı’na çıkıyoruz. Atina’lı Barnabas ile Sophronios adlı iki keşiş tarafından 4.yy’da kurulan, Trabzon İmparatoru III. Aleksios Komnenos döneminde (1349-1390) önem kazanan Sümela Manastırı gezimizde Meryem Ana Kilisesi, öğrenci odaları, ayazma, su kemerleri ve freskleri göreceğiz. Eşsiz bir manzaraya sahip Sümela Manastırı’nı geride bırakıp otobüsümüzün yanına geliyoruz ve Trabzon Şehir Merkezi’ne doğru yola çıkıyoruz. Trabzon gezimize, Soğuksu Mevkii’nde bulunan Konstantin Kabayanidis isimli armatör tarafından 19 yy. sonlarından İtalyan Barok mimarisinde yaptırılmış, 1923 Lozan Anlaşması’nda ki ek maddeye göre Türkiye ile Yunanistan arasındaki nüfus mübadelesi sonucunda hazineye kalan ve Atatürk’ün iki kez ziyaret ettiği, vasiyetinin bir kısmını yazdığı Atatürk Köşkü ile başlıyoruz. Köşkü gezdikten sonra, Ortahisar Mahallesi’nde bulunan Trabzon Ayasofya’ya hareket ediyoruz. Kommenos Ailesi tarafından 13.Yy’da inşa edilen ve Kutsal Bilgelik anlamına gelen Ayasofya Camii gezimizi gerçekleştiriyoruz. Trabzon Hasırı, kazaziye ve telkari sanatını göreceğimiz gümüşçümüzde anlatımları dinliyor, alışveriş molası veriyoruz. Molamızın ardından Samsun istikametine doğru yola çıkıyoruz. Samsun’da bulunan otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Altındere Alabalık Tesisleri.

Konaklama: Samsun Otelleri

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü olarak tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.


9.Gün. ( Sinop – Cezaevi – Kastamonu – Şerife Bacı Anıtı )


Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından kuzeydeki en uç noktası olan Sinop’a ulaşıyoruz. Şehir merkezinden geçerek Sinop Limanı’na ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi meşhur Sinop mantısı ile aldıktan sonra Sinop Kalesi’ne çıkıyoruz. Sinop sahiline hâkim bir noktada bulunan kalenin burçlarında manzaranın tadını çıkarıyoruz. Sinop’un en gelişmiş el sanatlarından biri olan maket kotra yapımı için serbest zaman veriyoruz. Sizlere vereceğimiz kısa molanın ardından Aldırma Gönül’ün yazıldığı ve Parmaklıklardan Ardında, Tatar Ramazan gibi dizilerin çekimlerinin gerçekleştirildiği Tarihi Sinop Cezaevi Müzesi’ne hareket ediyoruz. Cezaevi Müzesi gezimizin ardından Kastamonu’ya doğru yola çıkıyoruz. Ilgaz Dağı eteklerinde, Kara Çomak Deresi kıyılarında kurulan şehir meydanında otobüsümüzden iniyor ve şehir gezimize başlıyoruz. Kurtuluş Savaşı’nda gösterilen fedakârlık ve cesaretin sembolü olan Şerife Bacı Anıtı önünde grup fotoğrafı çektirip, Nasrullah Köprüsü üzerinden yürüyerek Nasrullah Meydanı’na geliyoruz. Kurtuluş Savaşı sırasında İstiklal Marşı’mızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un hutbe verdiği Nasrullah Camii’ni ve şadırvanını gezip, Kastamonu’nun meşhur çekme helvasının tadına baktıktan sonra Münire Medresesi’nde alışveriş için sizlere serbest zaman veriyoruz. Kastamonu’da vermiş olduğumuz serbest zamanın ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Sizleri almış olduğumuz noktalara bırakarak başka bir Coral Travel organizasyonunda görüşmek üzere veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Sinop Örnek Mantı

Konaklama: Bu akşam konaklama olmayacaktır.

Akşam Yemeği: Yol üzeri mola tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.


Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

 • Lüks Araçlar ile Ulaşım (Kişi sayısına göre araç detayları genel şartlarda yer almaktadır.)
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • 1618 Sayılı Kanun gereği Zorunlu Seyahat sigortası
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 3 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler

 • Otelde Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Organizasyonlar
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri
 • Gürcistan’da ki Akşam Yemekleri
Fiyat Tablosu
Temmuz
Ağustos
Eylül

Bölge Bilgileri

Çağlar boyunca pek çok kavim, değişen yerel halklar, birbirinden farklı efsanelere konu olan, şimdiye kadar bilinenlerden çok farklı bir tecrübeye hazır mısınız?
Samsun’a geldiğinizde Amazon kadınlarından, kendinizi bir anda Milli Mücadele’nin başlangıç noktasında bulurken, Ordu’ya doğru geçerken Argonatlar destanı sizi alıp götürecek. Etrafın fındık ocakları ile sarılı olduğu, Karadeniz’ i besleyen onlarca ırmaktan geçerken, bir anda kivi ve çay bahçeleri karşılayacak sizi. Yeşilin her tonunu göreceğiniz yerlere doğru ilerlerken, kendinizi İpekyolu üzerinden geçen kervanlardan birisindeymiş gibi hissedeceksiniz.

Kayganasından, muhlamasına, kırmızı benekli alabalığından, sütlacına ve laz böreğine kadar onlarca güzel yöresel lezzetin tadına bakarken, bambaşka bir tecrübe ve birbirinden güzel anılarla ayrılacaksınız…

Genel Şartlar

Müze Kart

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Milli Saraylar’a bağlı müze ve ören yerlerini 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.

65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar belirttiğimiz kimliklerini ibraz etmek kaydı ile Müze Girişlerini ücretsiz olarak yapabilirler.


Ek Hizmet Detayları

Profesyonel rehberlik hizmeti, milli park giriş ücretleri, tur programı altında belirtilen hizmetler, otopark ücretleri, programlarda dahil olarak belirtilen tekne turu ücretleri tur fiyatımıza dahildir.


Genel Şartlar

Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından, isim, doğum tarihi, TC kimlik numarası numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Otobüs Listesi ve Uçak biletleri bu bilgilere göre düzenlenmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

Tur programının uygulayıcısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu vb. şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Coral Travel’ın Sorumluluğu yoktur.

Turlarımız otel, ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.

0-6 yaş aralığındaki çocuklar için otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

2 kişilik odalarda 2. Kişiye tahsis edilen yatak standart yatak olmayabilir. İlave yataklar Konaklama otellerinde twin bed (2 ayrı yatak) olmaması durumunda açılır kapanır sofa bed ( Açılır Kapanır Yatak) verilebilir.

3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında konaklayan 1 çocuk için geçerlidir.

Rezervasyon sırasında koltuk numarası ve koltuk garantisi verilmez.

Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir.

Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

Tur aracı seyahat halinde iken trafikte yaşanabilecek ani olaylardan kaynaklı yaralanmalar olabilir. Araç içi güvenlik kurallarına uygun olarak hareket edilmesi ve seyahat süresince oturur pozisyonda ve emniyet kemerleri bağlı bulunulması gereklidir.

Tur esnasında genel beslenme alışkanlıklarından farklı besinlerden oluşan yiyecek ve içecekler sunulabilir. Bu nedenle alerjik reaksiyonlar, besin intoleransı gibi durumlar oluşabilir. Yerel yiyecek içecek tüketimlerinde içeriklerine, kapalı yiyecek ve içeceklerde de son kullanma tarihlerine ve içeriklerine dikkat edilmelidir. Özellikle kapalı su kullanılması önerilmektedir.

Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki haftaya aktarılır. Böyle bir durumda Coral Travel misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 29.11.2022


Kademeli Fiyat Sistemi

Kültür turlarımızda kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon miktarı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitlenememektedir.


İptal Güvence Paketi

Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. 3 gece altı konaklamalı turlarda İptal Güvence Paketi kişi başı 50 TL, 3 gece ve üstü konaklamalı turlarımızda İptal Güvence Paketi Ücreti kişi başı 100 TL’dir.

Uçak ve Tren Ulaşımlı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.


1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.


Kokartlı Profesyonel Rehberler

Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi vb. konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş, gidilen bölgenin kültürünü, özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.


Rehber Tavsiyesi

Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı, bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi öneririz. Mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi öneririz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olmalıdır, toprak, kaya, çamur, su vb. gibi durumlara önlem almak için -boğazlı bot ya da spor ayakkabı önerilir. Terlik, topuklu ayakkabı gibi yürüyüşünüzü zorlaştıracak ayakkabıları tercih etmeyiniz. Küçük bir sırt çantanız bulunmalıdır. Yanınıza mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı almalısınız. Varsa ilaçlarınız, fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır, sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

Araçlarda size iletilen güvenlik kurallarına uyulmalıdır (araç hareket halindeyken ayağa kalkılmamalı, emniyet kemerinizi takılmalı, seyir esnasında şoförün dikkatini dağıtıcı bir davranışta bulunulmamalıdır)

Araçtan inerken, araç içerisinde değerli eşyalar bırakılmamalıdır. Mümkün olduğunca tura değerli eşya getirilmemelidir.

Tur esnasında girilmesi yasak, düşme, boğulma, yaralanma riski olan alanlara (kanyonlar, kayalıklar, uçurumlar, toprak kayması olan yerler, göller, şelaleler, mağaralar vb.) girilmemeli, fotoğraf çekiminde dikkat edilmeli ve kurallara uyulmalıdır

Tur esnasında bisiklet kullanımı, rafting, tekne turu, yamaç paraşütü, safari turları, gibi aktivitelerde rehberin uyarıları dikkate alınmalıdır. Tüm kurallara uyulmalı, güvenlik önlemleri alınmalıdır.

Tura veya tur esnasındaki aktivitelere başlamadan önce sağlık sorununuz (tansiyon, kalp hastalıkları, bel rahatsızlıkları, yükseklik korkusu, dar alan korkusu, panik atak vb.) varsa yapılacak aktiviteler sağlığınızı etkileyecekse rehbere bilgi verilmeli ve sağlığınızı riske atacak aktiviteler yapılmamalıdır.

Sürekli kullandığınız ilaçlarınızı kolay ulaşılabilir olması açısından sırt çantanızda bulundurunuz.

Tur esnasında doğal alanlardaki hayvanlara, böceklere dikkat edilmelidir. Diğer canlılara zarar verilmemeli ve mümkün olduğunca uzak durulmalıdır. Diğer canlıların yoğun olarak bulunduğu su veya ormanlık alanlara rehber bilgisi dışında girilmemelidir.


Ulaşım Araçlarımız

Mercedes Travego

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, fren sistemi, klima, buzdolabı, rehber anonsu için mikrofon sistemi, yatar otobüs koltuğu

Mercedes Tourismo

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, fren sistemi, klima, buzdolabı, rehber anonsu için mikrofon sistemi, yatar otobüs koltuğu

Man Fortuna

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, fren sistemi, klima, buzdolabı, rehber anonsu için mikrofon sistemi, yatar otobüs koltuğu

Doruk T

39+1+1 Koltuklandırma, 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, fren sistemi, klima, buzdolabı, rehber anonsu için mikrofon sistemi, yatar otobüs koltuğu

Midibüsler
Isuzu Turkuaz, Otokar Doruk, Temsa Prestij 27+1 koltuklandırma, Abs, Asr, fren sistemi, klima, buzdolabı, rehber anonsu için mikrofon sistemi, yatar otobüs koltuğu

Minibüsler
VW Crafter, Mercedes Benz Sprinter 15+1 Koltuklandırma, Özel tasarlanmış Koltuklar, Abs, Asr, fren sistemi, klima, buzdolabı, rehber anonsu için mikrofon sistemi, yatar koltuk

Talep
İsim Soyisim*
E-posta Adresi*
Talebiniz*
* Hizmet Şartları ve Gizlilik Bildirimini kabul ediyorum.
Lütfen bir sonraki adıma geçmeden önce tüm şartları ve koşulları kabul edin

Rezervasyon Yap